Због Србије је добио „нови живот“ – и моментално заблистао! /видео/

© AP Photo / Richard HeathcoteАлександар Митровић прославља гол против Астон Виле
Александар Митровић прославља гол против Астон Виле - Sputnik Србија, 1920, 04.04.2021
Српски фудбалер Александар Митровић је после вишемесечног голгетерског поста у Фуламу поново затресао мрежу противника – све због Србије.

Митровић је ове сезоне постигао само три гола у свим такмичењима за енглеског премијерлигаша, последњи сада већ давног 19. септембра прошле године.

Минути су му се постепено смањивали, а у последње време је шансу добијао „на кашичицу“.

Међутим, све се променило после недавно завршене репрезентативне паузе, на којој је популарни Митрогол своју Србију одвео до две победе и једног ремија – уз чак пет постигнутих голова.

Бивши нападач Партизана је тиме постао најбољи стрелац у историји Србије, а управо због тога му је Скот Паркер, менаџер тима са Крејвен Котиџа, дао нову шансу.

„То сам урадио највише урадио због његове форме у репрезентацији. И пред паузу је доста добро радио, имао је изузетно продуктивно недељу на тренинзима. Заслужио је шансу“, рекао је Паркер пред меч.

Митровић се Паркеру моментално одужио, пошто је у 61. минуту утакмице против Астон Виле искористио велику грешку противника и послао лопту иза леђа голмана Мартинеса.

Српском голгетеру је овај погодак значити и на добијању самопоуздања, које је већ на доста вишем нивоу него раније због феноменалних партија у репрезентативном дресу.

Подсетимо, Митровићева лоша форма пре свега је продукт недостатка самопоуздања, а на њега је значајно утицао и промашен пенал против Шкотске, о којем је причао за Спутњик спорт.

Ипак, Фулам није успео да искористи Митровићев погодак, па је на крају меча доживео убедљив пораз.

Гости су до последњег судијског звиждука примили чак три гола, пошто је двапут стрелац био Трезеге, а једном Воткинс, па је меч завршен резултатом 3:1 за домаћина.

У наредном колу Премијер лиге Фулам дочекује Вулвсе 9. априла, док дан касније Вила гостује Ливерпулу.