Марјановић и Дончић уништили Визардсе, Бјелица солидан у тријумфу Мајамија /видео/

© AP Photo / Ashley LandisБобан Марјановић
Бобан Марјановић - Sputnik Србија, 1920, 04.04.2021
Кошаркаши Далас Маверикса без проблема су победили Вашингтон Визардсе - 109:87, а српски центар Бобан Марјановић меч је завршио с дабл-дабл учинком од 15 поена и 12 скокова. Тим из Тексаса до тријумфа је предводио Лука Дончић са 26 поена.

Победу је остварио и Мајами, који је био бољи од Кливленда 115:101, солидну партију пружио је Немања Бјелица.

Професор је почео да се сналази у новом тиму, откако је напустио Сакраменто Кингсе, почео је да добија на самопоуздању и да пружа партије какве се од њега и очекују.

За нешто више од 24 минута проведених на паркету Бели је убаицио 10 поена, имао је седам скокова и пет асистенција, што је сасвим коректан учинак.

​Мајами је после четвртог везаног тријумфа тренутно на петом месту Источне конференције.

Убедљив тријумф Даласа над Вашингтоном протекао је у доминацији Балканаца. Дуо Дончић-Марјановић немилосрдно је затрпавао кош Визардса, и на крају су Маверикси славили са чак 22 поена разлике, јер је на семафору био исписан резултат 109:87.

Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 03.04.2021
Богдановић је био у раљама НБА, а сада игра најбољу кошарку у каријери /видео/
Била је то четврта везана победа Тексашана у најјачој лиги на свету. Маестрални Словенац је за мање од 24 часа феноменалном партијом предводио Далас до читавог плена из окршаја са Њујорком (99:86) и сада је био најефикаснији против Вашингтона, а само у уводном кварталу је постигао 10 поена. На крају је уз 26 поена, имао осам скокова и шест асистенција.

Имао је огромну подршку у тим тренуцима од српског горостаса који је после 12 минута био на шест убачених поена.

​Како је време одмицало тако је и расла предност Даласа, па је она у трећој четвртини била двоцифрена и тада се могло наслутити да ће Дончић и Марјановић однети победу из двобоја са Раселом Вестбруком који игра у страшној форми.

Расел је утакмицу завршио са 26 поена, 14 скокова и четири асистенције, имао је подршку Брука Лопеза који је убацио 18 поена. Ипак, то није било довољно да Визардски прекину низ од два пораза.

Далас тренутно има скор од 27 победа и 21 пораза, те је седми тим Западне конференције.

На паркету је у ноћи између суботе и недеље био и српски бисер Алексеј Покушевски, који је у новом дебаклу Оклахоме, овога пута од Портланда - 133:85 постигао осам поена, уз два скока и четири асистенције за 31 минут.