Сукоб фудбалера Црвене звезде и Партизана - Sputnik Србија

Звезда прекинула Партизанову серију и дошла на корак до титуле!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 1:0 и дошли на корак од освајања нове титуле шампиона Србије.

Црвено-бели су одбранили домаћи терен, прекинули Партизанову серију од 19 тријумфа у низу и минималном победом се удаљили од вечитог ривала на 12 бодова предности, осам кола пре краја шампионата.

Детаљан извештај утакмице можете да прочитате на нашем порталу – ОВДЕ.

Црвена звезда: Борјан – Родић (Гобељић од 87), Гајић, Дегенек, Милуновић – Саного, Петровић (Канга од 46), Николић (Фалчинели од 46, Павков од 87) – Иванић, Катаи (Срнић од 74), Бен

Партизан: Стојковић – Обрадовић, Миљковић, С. Марковић, Вујачић – Шћекић, Натхо (Сума од 59), Здјелар (Јојић од 70), Јовић (Л. Марковић од 46), Асано – Холендер (Стевановић од 87)

Славље фудбалера Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920
Спектакуларни вечити дерби – тензије, картони, шансе за Партизан и Иванић за победу Звезде! /видео/
19:57 07.04.2021

Победа Звезда у 164. вечитом дербију резултатом 1:0. Меч је одлучио Иванић поготком у 58. минуту утакмице.

19:56 07.04.2021

Покушавају црно-бели да пре свега дугим лоптама дођу до казненог простора ривала, али се Звезда добро брани и отклања опасност.

19:52 07.04.2021

Право ниоткуда је севнуо контранапад Звезде, али је лош пас послао Канга. Сјајан потез Асана који се вратиу о одбрану да помогне.

19:51 07.04.2021

Сејдуба Сума је сјајно пробио у шеснаестерац, још боље заломио, али шутирао недовољно добро за Борјана, који се бацио и одбранио шут.

19:49 07.04.2021

Пар минута му је указивана помоћ, па је напустио терен. Уместо њега је ушао Милан Павков, док је Гобељић заменио Родића.

Филип Стевановић на другој страни мења Холендера.

19:46 07.04.2021

Фантастичан пас у простор Фалчинелија за Гајића, али центаршут који је уследио је пресекао Стојковић, који је био одлично позициониран.

19:43 07.04.2021

Обрадовић је пао у казненом простору своје екипе. Судији се жалио да га је нагазио Саного, али фаула није било. Поновљени снимак је показао да је Саного безобрзано и, како се може закључити, намерно нагазио Обрадовића.

19:39 07.04.2021

Због једног фаула фудбалери обе екипе ушли су у сукоб. На срећу све се брзо завршило, а после свега жути картон добио је Милош Дегенек због прекршаја.

19:36 07.04.2021

На терену је Славољуб Срнић, који је заменио Александра Катаија.

Шта је имао рекао је и Лазар Марковић. После свега и тренер Партизана је добио жути картон, баш као и Марковић.

19:33 07.04.2021

Милош Јојић мења Сашу Здјелара.

19:32 07.04.2021

После фаула над Беном на око 20 метара од гола одговорност је преузео исти играч, али погодио само живи зид. Затим се створила гужва у казненом простору Партизана, али је први ударац црвено-белих изблокиран, а други је завршио далеко од гола.

19:25 07.04.2021

Димни облак може се видети изнад терена, пошто је неко успео да запали бакље. Ситуације није алармантна, па прекида игре нема.

Како јавља репортер Спутњика са лица места, бакље су запаљене на крову стадиона.

Бакљада после гола Звезде - Sputnik Србија
19:23 07.04.2021

Уместо Бибарса Натха на терену је Сејдуба Сума.

19:20 07.04.2021

Мирко Иванић је главом матирао Владимира Стојковића!

Канга је центрирао из корнера, а Иванић је био највиши у скоку поред неколико фудбалера Партизана, који су само немо посматрали како Иванић долази до лопте и главом је шаље иза леђа њиховог голмана.

19:14 07.04.2021

Још нисмо видели већу прилику у другом полувремену, али је јасно да Звезда има иницијативу. Доста муке имају црно-бели да изнесу лопту са своје половине.

Бенов ударац у 52. минуту није погодио мету.

Детаљ са са вечитог дербија - Sputnik Србија
19:11 07.04.2021

Голман црно-белих је лоше захватио лопту када је хтео да је деганжира далеко од гола, па је она завршила у ногама фудбалера Звезде. Ипак, црвено-бели из те ситуације нису успели да креирају шансу.

19:07 07.04.2021

Станковић убацује Дијега Фалчинелија и Гелора Кангу уместо Вељка Николића и Његоша Петровића.

Станојевић је увео Лазара Марковића уместо Немање Јовића.

18:50 07.04.2021

После првих 45 минута виђено је доста занимљивости. Дејан Станковић је добио жути картон од судије Новака Симовића због приговора, а уједно се и вербално сукобио са Александром Станојевићем.

Филип Холендер је погодио пречку, Партизан је пропустио неколико великих шанси, али је своје прилике имала и Звезда.

Вербални окршај тренера Партизана и Звезде - Sputnik Србија
18:46 07.04.2021

Још један изузетно опасан напад Партизана. Млади Јовић је поново направио проблем дефанзивцима Звезде, али је, на срећу по домаћина, правовремено реаговао Милан Борјан.

Партизан је затресао оквир гола! После оштрог фаула Санога над Јовићем лопта је дошла до Холендера, који је шутирао из солидне позиције и погодио пречку!

18:44 07.04.2021

Још један опасан напад Звезде. Бен је одлично центрирао ка Родићу, он је спустио лопту Катаију, али је његов ударац завршио далеко од гола Стојковића.

18:41 07.04.2021

Изузетно емотивно је у овај дуел ушао Дејан Станковић. Новак Симовић је решио да му додели жути картон због константних приговора.

18:37 07.04.2021

Чувар мреже црно-белих је феноменално реаговао и одбранио шут Николића са свега неколико метара од гола! Звезда је добила корнер, али из њега није створила прилику.

У последњих неколико минута игра се доста резервисаније него претходно. Без прилика, уз доста грешака.

Вечити дерби - Sputnik Србија
18:29 07.04.2021

Бибарс Натхо је са око 17 метара могао да угрози гол Милана Борјана, али је добацио само до живог зида. Партизан је добио два корнера у наредних пар минута, али из два ударца са ивице казненог простора није успео да погоди оквир гола.

18:25 07.04.2021

Још један ударац Катаија са дистанце, али право у Стојковића. Бен је био јако близу да скрене лопту у гол, али није довољно хитро реаговао.

18:23 07.04.2021

Неколико опасних напада гостију, али за сада без веће опасности по гол Милана Борјана. Лопте углавном одлазе поред његових статива, али вероватно неће дуго то бити случај уколико се притисак црно-белих настави.

18:20 07.04.2021

Утакмица тек што је почела, а Станковић и Станојевић су ушли у вербални сукоб после жутог картона за Родића.

Тренери Партизана и Звезде у вербалном окршају - Sputnik Србија
18:19 07.04.2021

Звезда није никако успевала да пробије последњу линију одбране Партизана, па је Катаи решио да шутира са око двадесет метара. Лопта је завршила далеко изнад гола.

18:17 07.04.2021

Неколико оштрих стартова Милана Родића у низу, а последњи над Миљковићем му је донео јавну опомену, прву на утакмици.

18:13 07.04.2021

Дегенек је у последњем тренутку реаговао и опасан центаршут противника скренуо у корнер, да бих одмах затим Вујачић главом шутирао преко гола.

18:11 07.04.2021

Још једна порука навијача Звезде.

Порука навијача Црвене звезде - Sputnik Србија

Првих пет минута утакмице прошло је без занимљивијих дешавања, уз одмеравање снага. По неколико нетачних додавања на обе стране, али и нешто бржи ритам.

18:04 07.04.2021
18:00 07.04.2021

Сви дресове са ове утакмице ће отићи на аукцију, а новац ће бити прослеђен тамо где је најпотребнији – у хуманитарне сврхе.

17:57 07.04.2021
Загревање фудбалера пред вечити дерби - Sputnik Србија
Детаљ пре почетка вечитог дербија - Sputnik Србија
17:50 07.04.2021
17:35 07.04.2021
17:32 07.04.2021

„Гледа се завршни циљ, а завршни циљ је титула како би играли квалификације за Лигу шампиона наредне сезоне. Е сад на који начин ћемо доћи до ње уопште не бирамо. Ми ћемо да изађемо код нас кући да одиграмо праву мушку утакмицу и да тај дерби добијемо. Видећемо“, рекао је Дејан Станковић, тренер Црвене звезде.

„Осећам се као у добра стара времена, леп је осећај, узбуђен сам, ипак је част бити део оваквог спектакла. Обично спавам добро пред дерби, али синоћ нисам, имао сам размишљања. У доброј смо форми и ми и они, али никада не знате у каквом ће правцу дерби да крене. Ми не смемо да калкулишемо, и гра нам само победа. Пробаћемо, може да изгледа као да ћемо да калкулишемо, али морамо да се боримо“, рекао је Александар Станојевић, тренер Партизана.

16:59 07.04.2021

Црвена звезда: Борјан – Родић, Гајић, Дегенек, Милуновић – Саного, Петровић, Николић – Иванић, Катаи, Бен

Партизан: Стојковић – Обрадовић, Миљковић, Марковић, Вујачић – Шћекић, Натхо, Здјелар, Јовић, Асано – Холендер

16:15 07.04.2021

Звезда тренутно има девет бодова предности, а после овог меча до краја шампионата остаће још осам кола. Због тога, црно-белима је мање-више неопходна победа како би задржали шансе за освајањем трофеја.

16:13 07.04.2021
Фудбалери Југославије и БСК  - Sputnik Србија, 1920
Уместо голова на вечитом дербију – на Београд су падале Хитлерове бомбе /видео/
16:12 07.04.2021
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920
Митровић за Спутњик o вечитом дербију: Нема предаје, Партизан може до титуле!
16:11 07.04.2021
Фудбалери Партизана и Црвене звезде  - Sputnik Србија, 1920
Очи светског фудбала упрте у Београд – све је спремно за вечити дерби
16:09 07.04.2021

Останите уз Спутњик спорт, где ћемо од 18 часова у уживо текстуалном преносу пратити утакмицу између Црвене звезде и Партизана на стадиону „Рајко Митић“.