Магија је и даље ту – Срби из Виртуса газе ка Евролиги

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаМилош Теодосић у дресу Виртуса из Болоње
Милош Теодосић у дресу Виртуса из Болоње - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Кошаркаши Виртуса из Болоње савладали су Уникс из Казања у првој утакмици полуфинала Еврокупа резултатом 80:76. Најефикаснији играч на утакмици био је српски репрезентативац Милош Теодосић, који је и био играч одлуке у завршници овог сусрета.

Виртус који са клупе предводи Александар Ђорђевић, победу у првом полуфиналном сусрету са екипом из Казања извојевао је након резултатске клацкалице у последњој деоници меча, а Теодосић је у последњим минутима меча прво тројком, а потом и слободним бацањима обезбедио свом тиму предност пред гостовање у Русији.

Домаћа екипа скоро читаву утакмицу имала је предност која је у трећој четвртини достигла максималних 12 поена разлике, али је Уникс захваљујући расположеном Џамару Смиту истопио вођство Виртуса, па се у последњу четвртину ушло са изједначеним резултатом (56:56).

Четврта деоница започета је преокретом гостујуће екипе, али је поенима Винса Хантера у шестом минуту меч поново ушао у егал (64:64).

До краја сусрета Уникс је пратио заостатак за домаћом екипом, који је Теодосић минут до краја утакмице повећао тројком на шест поена разлике (78:72).

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Uncle Screw (@uncle.screw)

Потом је Смит експресно вратио Теодосићеву тројку, након чега је Србин изгубио лопту и направио фаул над Брауном, па су гости стигли на кош од изједначења.

Ипак, Тео је тада изнудио фаул од стране Џона Холанда, након чега је рутинским погоцима са линије за слободна бацања довео до крајњег резултата (80:76).

Српски плеј истовремено је био и најефикаснији играч утакмице са постигнутих 27 поена (феноменалних 7/8 за два поена), шест скокова и пет асистенција, а у тиму из Болоње двоцифрен је био још само Марко Белинели са 12 поена и три асистенције, док је још један Србин у екипи Ђорђевића, Стефан Марковић постигао само два поена са линије за слободна бацања, уз четири скока и две асистенције.

Најбољи у екипи Уникса био је поменути Џамар Смит који је убацио 22 поена уз половичан учинак шута из игре, четири скока и две асистенције, а пратили су га Браун и Холанд са по 13 поена.

Реванш меч у Русији на програму је 9. априла, а подсећамо да ће финалисти Еврокупа обезбедити директан пласман у Евролигу.