© Sputnik / Радоје ПантовићСлавље фудбалера Црвене звезде
Славље фудбалера Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Фудбалери Црвене звезде су савладали Партизан са 1:0 у 164. вечитом дербију, одиграном у оквиру 30. кола Суперлиге Србије и тиме су се додатно приближили одбрани титуле шампиона Србије, пошто на осам рунди пре краја такмичења имају 12 бодова више у односу на црно-беле.
Сукоб фудбалера Црвене звезде и Партизана - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Звезда прекинула Партизанову серију и дошла на корак до титуле!

Звезда је до гола стигла у 57. минуту, сјајним ударцем главом Мирка Иванића, из казненог простора Партизана, после центаршута Гелора Канге, који је прво полувреме провео на клупи за резервне играче.

У отвореном ритму су утакмицу отвориле обе екипе, иако су тренери на терен извели саставе који су указивали на дефанзивну оријентацију.

Првих пет минута меча је обележио брз ритам, али су знаци нервозе били евидентни на обе стране, због великог броја грешака.

У деветом минуту Партизан је стигао до прве прилике, центаршут са десног бока у казнени простор Црвене звезде Милош Дегенек је послао у корнер, да би затим Игор Вујачић био непрецизан у покушају да Милана Борјана угрози шутем главом.

Црно-бели су били озбиљнији ривал у том периоду, чекали су грешке противника, којих је било више од уобичајеног, играчи Партизана су били полетнији, растрчанији, а тим тренера Станковића је на то морао да реагује фауловима.

© Sputnik / Радоје ПантовићДетаљ са са вечитог дербија
Спектакуларни вечити дерби – тензије, картони, шансе за Партизан и Иванић за победу Звезде! /видео/ - Sputnik Србија, 1920, 07.04.2021
Детаљ са са вечитог дербија

После једног од њих, у 13. минуту, жути картон је зарадио Милан Родић, а два минута касније Звезда је упутила први шут на гол Партизана, али је Александар Катаи био веома непрецизан у покушају са двадесетак метара удаљености.

Тензија је расла како је меч одмицао, дошло је и до вербалног сукоба двојице тренера поред аут-линије, Партизан је нападао, Катаи покушавао да успостави баланс, а у 26. минуту велику шансу имао је Бибрас Натхо.

Везни фудбалер црно-белих је са ивице казненог простора, после прекршаја Милоша Дегенека над Филипом Холендером, покушао да запрети из слободног ударца, али је лопта стигла само до живог зида.

Неколико корнера Партизана завршило се тако што је Такума Асано покушавао са велике удаљености, а после краткотрајног пада ритма и селидбе игре на део терена који припада Партизану Звезда је стигла до најбоље шансе.

Млади Вељко Николић је дивним дриблингом у казненом простору преварио ривале, остао је пред Владимиром Стојковићем, шутирао високо, али је капитен Партизана бриљантно реаговао и избацио лопту у корнер.

То се није свидело Станковићу, као и још неколико потеза младог фудбалера, ушао је и у сукоб са судијом Новаком Симовићем који му је доделио жути картон у 37. минуту.

Звезда је нападала, али је Партизан поново био ближи голу – сјајан контранапад младог Немање Јовића је умало прекинут жестоким стартом Секуа Санога, али је акција настављена и Холендер је на крају погодио стативу, поред укопаног Борјана, па се на одмор отишло са нерешеним резултатом.

Станковић је почетка другог полувремена бацио све карте на напад, на терен је послао Дијега Фалчинелија и Гелора Кангу, док је на другој страни младог Јовића, који се нашао на мети фудбалера Звезде, Станојевић заменио Лазаром Марковићем.

Црно-бели нису одржали ритам из првог полувремена, Звезда је преузела контролу и она је као резултат донела гол у 58. минуту утакмице – Канга је сјајно извео корнер, а Мирко Иванић се нашао између, до тог тренутка одличних, Саше Здјелара и Александра Шћекића, те лако главом проследио лопту иза леђа Стојковића.

​Станојевић је одмах реаговао и на терен послао Сејдубу Суму, он је у 68. минуту покушао из слободног ударца, а у тиму Партизана је било евидентно да су погубљени конци и да нема разумевања између играча.

Много грешака црно-белих је дозвољавало играчима српског шампиона да освајају простор, у 69. минуту је Катаи покушао из слободног ударца, али је одбрана гостију у том случају реаговала боље него 11 минута раније.

У наставку је тензија доживела кулминацију, Станојевић се жестоко сукобио са арбитрима, Станковић се одлучио да чува резултат, Славољуб Срнић је заменио Катаија, а потом је дошло и до сукоба фудбалера на терену.

© Sputnik / Радоје ПантовићВербални окршај тренера Партизана и Звезде
Вербални окршај тренера Партизана и Звезде

У 86. минуту је Фалчинели морао да напусти терен због повреде, а велику шансу за Партизан у финишу пропустио је Сума, сјајно је изградио себи позицију у казненом простору, али је Борјан феноменално реаговао.

До краја меча Партизан је имао још неколико шанси, нападали су сви фудбалери црно-белих, али је мрежа Звезде остала нетакнута, иако је дуел био продужен за пет минута.