Тадић од хероја до трагичара, Загрепчани разочарали после историјске победе

© AP Photo / Peter DejongСрпски фудбалер Душан Тадић у дуелу са фудбалером Роме
Српски фудбалер Душан Тадић у дуелу са фудбалером Роме - Sputnik Србија, 1920, 08.04.2021
Српски фудбалер Душан Тадић могао је да буде херој холандског Ајакса, али је промашио пенал. Због тога, али и доста пропуштених прилика, је његова екипа доживела неочекиван пораз.

Ајакс је у првом мечу четвртфинала Лиге Европе на домаћем терену изгубио од Роме резултатом 2:1.

Тадић је одиграо генерално добар меч, а у 39. минуту је казнио промашаје италијанског представника.

Капитен Србије је одиграо одличан дупли пас са Дејвијем Класеном, који је погодио мрежу гостију.

Копљаници су на полувреме отишли са предношћу, а већ у 53. минуту су могли да је дуплирају.

Управо је Тадић тада изнудио једанестерац, а онда преузео одговорност и ставио лопту на белу тачку – и шутирао јако лоше.

Лопта је ишла малтене директно у голмана Пауа Лопеса, који ју је олако зауставио.

Вучици није било потребно пуно времена да казни ривала, па је већ у 57. минуту дошла до изједначења.

Лоренцо Пелегрини је дошао до поготка директно из слободног ударца, али му је у томе значајно помогао противник.

Иначе резервни голман Ајакса Кјел Шерпен је катастрофално реаговао и урадио нешто што би донекле могло да се окарактерише и као аутогол.

Холандски представник је после примљеног гола заиграо доста боље и кренуо да ствара велике прилике.

Антони, Ренш и Броби су могли да донесу победу својој екипи која би им значила пред реванш у Риму, али је Рома успевала да се одбрани, а онда још једном казнила ривала.

Катастрофалну реакцију одбране домаћина после корнера искористио је Ибањез, који је послао неодбрањив ударац и поставио коначан резултат.

Динамо из Загреба није успео да понови бриљантну партију коју је пружио у осмини финала против Тотенхема, када је забележио историјску победу.

Загрепчани, који су били ослабљени због повреде неколико битних играча, су поражени на свом „Максимиру“ резултатом 1:0 од шпанског Виљареала.

Ситуација је могла да буде доста другачија да гол Мирослава Оршића није поништен због малог офсајда у 26. минуту.

Стрелац јединог гола био је Герард Морено у 44. минуту са беле тачке.

Манчестер јунајтед је оправдао улогу фаворита и надиграо Гранаду на гостовању.

Црвени ђаволи су дошли до победе од 2:0, којом су направили крупан корак ка пласману у полуфинале Лиге Европе у реваншу који ће се играти у Манчестеру.

Стрелац првог гола био је Маркус Рашфорд у 31. минуту утакмице.

За коначних 2:0 за госте побринуо се Бруно Фернандеш у 90. минуту, са беле тачке.

Арсенал и Славија из Прага су у Лондону одиграли нерешено, резултатом 1:1.

Почетку утакмице је претходио занимљив призор, пошто су играчи Арсенала клечањем наставили да исказују подршку жртвама расизма у САД, док играчи чешког клуба то нису урадили.

То није био увод у претерано интересантан почетак меча, али јесте у изузетно занимљиву завршницу.

Сви су мислили да ће Славија направити изненађење и забележити реми у Лондону, али је скупо плаћени Никола Пепе у 86. минуту утакмице донео предност Тобџијама и обрисао зној са чела навијача свог клуба.

Он је мање од десет минута раније ушао на терен као резервиста и сјајним потезом „боцнуо“ голмана гостију.

​Ипак, радовање Пепеа и саиграча није дуго трајало, пошто је у надокнади времена уследио шок.

Искусни Томас Холес је у 94. минуту утакмице искористио конфузију у казненом простору Арсенала, натрчао на лопту и главом је сместио иза леђа Бернта Лена.

Славија сада има историјску прилику да савлада енглеског гиганта и пласира се у полуфинале Лиге Европе.