Звезда бројала до пет против Јавора, за 20. победу у низу /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Фудбалери Црвене звезде настављају доминацију у Суперлиги. После победе у 164. вечитом дербију (1:0), савладали су Јавор у Ивањици убедљивим резултатом 5:1 (2:1). Иако су први примили гол, изабраници Дејана Станковића су се консолидовали и напунили мрежу домаћина, за 20. везани тријумф у домаћим такмичењима.

Крајње неочекивано почела је утакмица 31. кола Суперлиге у Ивањици, с обзиром на то да је Јавор преко Луке Луковића већ у четвртом минуту матирао Милана Борјана.

Луковић је центрирао, а лопта између стативе и Борјана некако завршила у мрежи. Шок за Црвену звезду.

Ипак, тај шок није дуго трајао, јер су црвено-бели експресно изједначили. Свега 240 секунди од примљеног поготка, Александар Катаи је из слободног ударца донео изједначење - 1:1.

Рутински је, 'мекано', пребацио живи зид и голман домаћих Велимировић није могао да заустави тај прецизан ударац.

И поново се у главној улози нашла десетка троструког узастопног шампиона Србије, а у току је био 31. минут. Мирко Иванић, херој 164. вечитог дербија, је шутирао, Велимировић је успео да одбрани, али се лопта одбила до Катаија који не греши - 2:1.

Након што је тим са Маракане стигао до преокрета, Ивањичани су погодили стативу у 38. минуту преко Јефтића, а осим тог покушаја, Звезда је контролисала дешавања на стадиону крај Моравице и рутински је привела крају прво полувреме.

Фудбалски савез Србије - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Спутњик сазнаје на које утакмице се сумња да су намештене

У наставку су црвено-бели искусно чували предност, а меч је прекинут у 58. минуту када је Маричић судију Лукића погодио у главу те му је кренула крв из носа. Ипак, меч је убрзо настављен након што су интервенисали лекари.

Звезда је наставила да доминира, па су виђена још три гола у мрежи Јавора. Прво је Немања Милуновић главом закуцао лопту после слободног ударца који је извео Канга у 65. минуту.

Није се дуго чекало на нови погодак, с обзиром на то да је Ел Фарду Бен повисио резултат на 4:1 већ у 72. минуту. Коначних 5:1 поставио је Италијан Филипо Фалко.

Звезда је уписала и 20. рецку у свим такмичењима, уједно и први пут после три меча савладала Јавор, и увећала је предност на плус 15 у односу на првог пратиоца Партизан, који вечерас од 19 часова у Хумској дочекује Раднички из Ниша.

С друге стране, Јавор је остао на свега четири бода од опасне зоне, 13. су на табели са 37 освојених бодова.

► Јавор бацио Звезди рукавицу у лице: У друштву смо Милана и Хофенхајма

► Поледица за Спутњик: Плачем што нам ни жреб за куп није регуларан, Партизан је оштећен!