Звезда од ивице амбиса, до велике победе над Игокеом

© Фото : КК Црвена звезда/АБАКори Волден Звезда
Кори Волден Звезда - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2021
Кошаркаши Црвене звезде, су уз доста муке, успели да преокрену резултат и да савладају Игокеуу у 25. колу АБА лиге у дворани „Александар Николић“ - 69:66. Црвено-бели су губили до 100 секунди пре краја, а онда су са линије пенала пресудили тиму из Лакташа, чиме су практично осигурали друго место пред плеј-оф регионалног такмичења.

Црвена звезда је лоше отворила утакмицу против Игокее у Пиониру, која је после уводне четвртине имала предност - 19:22.

Та предност је до полувремена нарасла чак на плус 12 (42:30), што и не чуди, с обзиром на то да су изабраници тренера Дејана Радоњића имали проценат шута из игре мизерних 30 одсто.

​Шутирали су чак 30 пута ка кошу Игокее, од чега су били прецизни у девет наврата. Звезда је тројке шутирала 5/16, док је с друге стране Игокеа била далеко успешнија 5/11 за три поена.

Звезда није имала решење за комбиновану одбрану Игокее, већ је шутевима у последњим секундама напада покушавала да дође до поена, али је изузетно ретко успевала у тој намери. Да ствар буде још гори по шампиона Јадрана, Марко Јагодић-Куриџа доживео је повреду колена у другој четвртини, па је морао да напусти паркет.

Дарко Талић био је најефикаснији у првом полувремену, убацио је девет поена црвено-белима, а пратио га је Клемонс са осам, и Јошило који је додао седам поена.

У наставку су домаћи подигли игру у одбрани на виши ниво, а Кори Волден се разиграо, као и Џордан Лојд, па је Звезда серијом 9:1 у првих шет и по минута, пришла на свега четири поена заостатка.

Црвено-бели су трећу четвртину која је била изузетно неефикасна, решили у своју корист резултатом 13:7, па је резултат на семафору био 43:49.

Имала је Игокеа добијену утакмицу и чак 11 разлике на три и по минута до краја, а онда је уследила страшна серија Звезде 11:0. Ноко је с линије бацања 100 секунди пре краја довео Звезду до првог вођства, још од прве четвртине, затим је и Џордан Лојд погодио оба бацања на 55 секунди пре краја - 65:62.

Распала се игра Игокее, која је у тим тренуцима била на огромних и недопустивих 17 изгубљених лопти. Бранко Лазић је 40 секунди пре краја морао на хлађење због пете личне грешке. Ипак, Карл Мајкл који је требало на линију пенала, није био у стању јер му се померило контактно сочиво, ушао је Вулић и промашио оба.

​Уследила је драматична завршница, у којој су се боље снашли Симоновић, Лојд и екипа, те су уписали 19. победу из 25. одиграних кола регионалног такмичења, док је Игокеа уписала пети пораз.

Звезда је практично осигурали другу позицију пред почетак плеј-офа АБА, а отворена је и трка за прво место са Подгоричанима, с обзиром на то да Будућност има тријумф више од црвено-белих.