Бриљантна партија Јокића у сенци нестварног Стефа Карија /видео/

© AP Photo / Jeff ChiuНикола Јокић у дуелу са Дрејмондом Грином
Никола Јокић у дуелу са Дрејмондом Грином - Sputnik Србија, 1920, 13.04.2021
Српски кошаркаш Никола Јокић поново је одиграо бриљантан меч, али је његова екипа поражена од Голден Стејт Вориорса.

Вориорси су од Денвер Нагетса били бољи резултатом 116:107, чиме је екипа из Колорада претрпела други пораз у низу, после осам узастопних победа.

Јокић је за 37 минута на паркету забележио статистику од 27 поена (10/21 из игре), 12 скокова, осам асистенција, једне украдене лопте и једне блокаде.

Најбољи код победника био је нестварни Стеф Кари, који је убацио 53 поена (13/24 из игре) и уз то имао седам скокова и четири асистенције.

Током првог полувремена утакмице виђена је резултатска клацкалица, пошто су се екипе смењивале у вођству константно.

Нагетси су отишли на паузу са предношћу од пет поена (61:56).

Баш као и у утакмици са Бостоном, Денверова игра се „распала“ крајем треће четвртине, када је домаћин направио серију од 19:7.

Никола Јокић се жали на судијску одлуку током меча са Бостоном - Sputnik Србија, 1920, 12.04.2021
„Јокић мора да престане да кука“ /видео/

Четврта четвртина била је само одрађивање посла за изабранике Стива Кера, који су само на тренутак допустили да њихова предност постане једноцифрена.

Поред Карија, Вориорсе су до победе водили и Ендрју Вигинс са 17 поена и Дремонд Грин, који је додао 17 поена и по седам скокова иа асистенција.

На другој страни истакао се Мајкл Портер јуниор са 24 поена и девет скокова, док је Џамал Мареј – који је на мање од минут до краја завршио меч због повреде колена – додао 17 поена.