Новак уз доста муке победио талентованог Италијана!

© AFP 2023 / VALERY HACHEНовак Ђоковић слави победу против Јаника Синера
Новак Ђоковић слави победу против Јаника Синера - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Новак Ђоковић, најбољи тенисер света, пласирао се у треће коло Мастерса у Монте Карлу победивши у два сета талентованог Италијана Јаника Синера – 6:4,

Ђоковић, који је у понедељак започео 316. недељу на првом месту АТП листе, после седам недеља нашао се на терену неког турнира, односно одиграо је први такмичарски меч од освајања Аустралијан опена.

Српски тенисер Новак Ђоковић на Мастерсу у Монте Карлу - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Ђоковић тријумфално кренуо у поход на Монте Карло!

Меч између српског и италијанског тенисера могли сте да пратите текстуалним путем уз Спутњик.

Противник у првом колу није могао да буде тежи ривал, пошто је талентовани Италијан један од најбољих младих играча света и многи га видео као будућег првог рекета света.

Ипак, још је зелен 19-годишњи тенисер, те је Ђоковић у два сета успео да га победи и прође у треће коло, где ће за противника имати бољег из сусрета Даниел ЕвансХуберт Хуркач.

Очекивано, Новак је на старту меча био мало „сиров“, видело се да дуго није играо такмичарски меч, те је Италијан био тај који је први направио брејк.

Синер је имао 2:1, сервирао је да потврди брејк, али тада је Ђоковић подигао игру на виши ниво и експресно је вратио изгубљено, 2:2. Од тог тренутка српски тенисер заиграо је фуриозно, па су и наредна три гема припала њему – 5:2.

Деветнаестогодишњи Италијан успео је да смањи на 5:3, а потом и да врати брејк, те је у десетом гему сервирао за изједначење. Али, не би Новак био најбољи тенисер света када не би имао одговор.

Брејком је дошао до сета и после 55 минута игре повео је 1-0.

Пресликана ситуација била је и у другом сету, с тим што Ђоковић овога пута није дозволио Италијану да му одузме сервис. Синер је претио, играо је добар тенис, али то је било недовољно за првог рекета света.

Новак је одузео сервис противнику у четвртом, потом и осмом гему, те је после сат и по времена дошао до победе – 6:4, 6:2.

Иако резултат говори да је Ђоковић лако дошао до победе, Синер је пружио одличан отпор и српски тенисер имао је одличан испит на старту Мастерса.

​► Ђоковић тријумфално кренуо у поход на Монте Карло!

Надал пред српским новинаром омаловажио Ђоковићев рекорд: „Не знам шта то значи“ /видео/