Богдановић у форми живота /видео/

© AFP 2023 / CHRISTIAN PETERSENСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 16.04.2021
Богдан Богдановић одиграо је још једну сјајну партију у дресу Атланте Хокс, с тим што овога пута екипа није испратила његов темпо, те је франшиза из Џорџије претрпела пораз од Милвоки Бакса – 120:109.

Богдановић је био веома расположен против несуђеног тима, али није имао подршку прве звезде екипе Треја Јанга који је одиграо веома лош меч шутиравши 3/17 из игре.

Српски кошаркаш на паркету провео је 38 минута, а меч је завршио са 28 поена, шест скокова и седам асистенција. Из игре је шутирао одличних 10/20, а за три поена 6/12.

На све то Богдан није имао изгубљену лопту, што само показује колико је добро играо. Поред Јанга, подбацили су и момци који улазе као замене, па је тако Лу Вилијамс шутирао свега 2/7, Најт 0/5, а Гудвин 0/2.

Уз Богдановића добре утакмице одиграли су Капела, 16 поена и 16 скокова, Хил је убацио 18, а Хуертер 16 поена. Хокси су и на овом сусрету били без Џона Колинса, Данила Галинарија, Диандреа Хантера, Кема Редиша...

Богдан се тренутно налази у форми живота, у последњих 10 утакмица чак осам пута имао је 20 или више поена, што му је најдужи низ са таквим мечевима у НБА каријери.

На све то одлично шутирао из игре, више од 50 одсто, како из поља, тако и ван линије 7,24, те на најбољи могући начин оправдава новац који је Атланта уложила у њега када му је зимус далас 72 милиона долара за наредне четири године.

Када је реч о утакмици са Милвокијем, тимом у који је требало да пређе, али је све пропало због неспретности Бакса, крајем треће четвртине гости су почели да ломе отпор Атланта.

Током четврте деонице одржавали су двоцифрену предност, те десеткована Атланта није имала снаге за преокрет и претрпела је 26. пораз у сезони.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џру Холидеј са 23 поена, Лопез је убацио 19, а Адетокумбо 15 поена.

Милвоки има скор 35/20, а Атланта 30/26.