Звезда се мучила, промашила два пенала и после преокрета уписала 20. победу у низу

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић, ФК Црвена звезда
Мирко Иванић, ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 17.04.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Радник из Сурдулице 2:1, иако су на полувремену имали минимални заостатак. Црвено-бели су у финишу меча стигли до преокрета и 20. победе заредом у свим такмичењима.

Звезда је на почетку утакмице имала неколико прилика. Два пута је запретио Иванић, једном и Гаврић, међутим, голман Радника био је на висини задатка.

У 25. минуту домаћи фудбалери пропустили су велику шансу. Фудбалер Радника играо је руком, те је арбитар показао на белу тачку.

Одговорност је преузео Филипо Фалко и промашио је једанеастерац. Ранђеловић је прочитао Италијана и рутински одбранио ударац.

Уследио је мирнији период, црвено-беле као да је пољуљао промашени пенал, те је Радник то искористио и у 35. минуту шокирао је шампиона Србије.

Панков је погрешио, Миловановић је то искористио и погодио за 0:1.

До краја полувремена резултат на семафору се није мењао. Фалко је покушао маказицама да донесе изједначење и искупи се за пенал, али Ранђеловић је поново био успешнији.

Очекивао се жесток притисак Звезде и то смо добили у другом периоду игре.

Фалчинели је запретио у 52. минуту, а у 54. стигло је изједначење.

Стојановић је лоше интервенисао и послао је лопту у сопствену мрежу.

Наставила је Звезда са жестоким притиском. У 60. минуту шансу је имао Павков који је промашио из веома изгледне позиције.

Десет минута касније домаћи фудбалери добили су нови пенал. Ранђеловић је поново био феноменалан међу стативама и овога пута је одбранио ударац Мирку Иванићу.

Притискала је Звезда, стварала шансе, али лопта није желала по други пут у мрежу екипе из Сурдулице.

Ипак, у 86. минуту шампиона Србије успео је да преокрене. Сјајно су комбиновали Николић и Иванић, који је ударцем у ближи угао погодио за 2:1.

До краја се није мењао резултат, те је Звезда уписала 20. победу у низу.