Богдановић и Јанг терорисали кош Индијане, Капела скакао као „кенгур“ /видео/

© AP Photo / Hector AmezcuaБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 18.04.2021
Атланта је уписала нову победу у НБА лиги, а најзаслужнији за то били су Богдан Богдановић и Треј Јанг, који су против Индијане - 129:117 (35:23, 31:34, 28.33, 35:27) постигли укупно 57 поена. „Српски снајпер“ зауставио се на броју 23, док је Јанг убацио 11 више.

Хокси су одлично отворили утакмицу против Индијане и прву четвртину су двоцифреном разликом окончали у своју корист - 35:23, а томе је и те како допринео Богдан Богдановић.

Србин је до полувремена постигао 13 поена, а на паркету је укупно провео 37 минута и постигао је пет тројки.

Смењивали су се у терору противничког коша Богдан и прва звезда Треј Јанга, па је Индијана кад год би резултатски пришла, поново брзо била у солидном заостатку.

Мајкл Џордан на комеморацији Кобија Брајанта  - Sputnik Србија, 1920, 18.04.2021
Дивац уз Џордана – за вечну славу преминулих легенди

Било је и мало драме у последњој четвртини, али тада би ствар у руке узео Јанг, који је неуморно затрпавао кош Пејсерса и на крају је у тријумфу постигао чак 34 поена, имао је пет скокова и 11 асистенција, док је уз Богдановићево име осим 23 поена, било још по три ухваћене лопте и три додавања. Шутирао је за три поена одличних 5/11, док је за два имао учинак 4/7.

Одличну партију пружио је и Швајцарац Клинт Капела, који је у дабл-дабл учинку имао 25 поена и 24 скока!

​Атланта је уписала 31. победу и тренутно је пета на Истоку, док је Индијала девета. Хокси су практично имају загарантовано место у плеј-офу, уколико буду наставили с оваквим партијама.