Брутални Николa Јокић – 47 поена у драматичној победи Денвера! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су после два продужетка Мемфис Гризлисе 139:137, а једну од најбољих утакмица сезоне одиграо је српски кошаркаш Никола Јокић који је дуел завршио са 47 поена, 15 скокова и осам асистенција.

Нагетси, франшиза из Колорада, наставили су са победама након повреде другог најбољег играча тима Џамала Мареја, а поново је најзаслужнији био момак из Сомбора.

У Денверу је виђена сјајна утакмица, чак два продужетка, а, иако изабраници Мајка Мелоуна нису одиграли најбољу партију, захваљујући Бартону и Јокићу ишчупали су победу.

Српски кошаркаш на терену је провео чак 45 минута и био је близу рекорда каријере – 47 поена (20/31 из игре), 15 скокова, осам асистенција и једна блокада.

Денвер је на минут до краја губио пет поена, али је кошевима, прво Бартона, а потом и Јокића, са линије за слободна бацања, дошао до изједначења, 116:116. Мемфис је имао напад за победу који није успео да реализује Грејсон Ален, те се ушло у продужетак.

Тамо је предност била на страни Гризлиса, међутим, баш као и у завршници регуларног дела меча, Јокић и Бартон донели су Денверу изједначење. Гризлији су поново имали шансу за победу и овога пута непрецизан је био Џа Морент.

Већ у другом продужетку Денвер није дозволио противнику да створи предност, тачније Никола Јокић је погађао од првог до последњег минута, те је у овом петоминутном периоду постигао чак девет поена.

Убацио је и кључну тројку на 42 секунде до краја којом су Нагетси дошли до +3, 137:134. Мемфис потом није успео да искористи напад, ушло се у пенал завршницу и екипа из Колорада остварила је 37. победу у сезони.

Уз Јокића најефикаснији био је Бартон са 28 поена, Портер је убацио 21, а Милсеп и Грин по 12 поена. Код гостију Морент је постигао 36 и уз то је имао 12 асистенција, Мелтон је постигао 25, а Ален 24 поена.

Денвер има скор 37/20 и налази се на четвртом месту на Западу, док је Мемфис на 29/27 и заузима осму позицију.

Претходне ноћи на терену се нашао и српски кошаркаш Алексеј Покушевски.

Најмлађи играч у НБА лиги одиграо је солидну утакмицу у поразу Оклахоме од Вашингтона – 119:107.

Поку није имао најбоље шутерско вече, 3/11, а утакмицу је завршио са осам поена, четири скока и пет асистенција, уз једну украдену лопту.

Визардси су рутински дошли до победе, а предводили су их Вестбрук са 13 поена, 11 скокова и 17 асистенција и Бил са 30 поена.