Крајиновић беснео, ломио рекет и после преокрета победио Италијана /видео/

© AP Photo / Mark SchiefelbeinФилип Крајиновић
Филип Крајиновић - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2021
Филип Крајиновић, 33. тенисер света, пласирао се у осмину финала Србија опена победом над Италијаном Стефаном Траваљом – 7:5, 5:7, 6:3.

Крајиновић, пети носилац у Београду, успео је да преброди нервозу, врати из заостатка и на крају победи Италијана, те ће за пласман у четвртфинале играти против сународника Николе Милојевића.

Од старта меча виђена је велика борба, Крајиновић је притискао и оно што није успео да искористи у шестом и осмом гему, а то су брејк лопте на сервис Траваље, јесте у дванаестом када је 63. тенисер света сервирао за тај-брејк.

Крајиновић је искористио трећу сет лопту и после 55 минута игре дошао је до вођства, 7:5.

Други сет одлично је кренуо по нашег такмичара, Филип је у шестом гему одузео сервис противнику, потом је у наредном потврдио брејк и дошао је на гем до победе, 5:2.

Међутим, од тог тренутка, па наредних 45 минута на терену је постојао један тенисер – Стефано Траваља. Крајиновић је испустио предност брејка, потом је претрпео још један, те је од готовог меча допустио противнику да се врати и изједначи у сетовима, 7:5, 5:7.

Видно изнервиран српски тенисер је добро искалио бес на рекету.

​Ни одлучујући сет није добро кренуо по Филипа. Нервозу са краја другог периода игре пренео је у трећи сет и чинило се да је веома близу пораза. Траваља је имао предност брејка и све у својим рукама – 3:1.

Ипак, Крајиновић је успео да у тим тренуцима пронађе најбољи тенис, изађе из кризе, добије пет гемова заредом и прође у наредну фазу Србија опена – 7:5, 5:7, 6:3.

Од српских тенисера у уторак су на теренима Ласло Ђере који се састаје са Магером и Миомир Кецмановић коме је противник Факундо Багнис.

Србија опен: Милојевић оправдао позивницу, крај за Троицког и Међедовића

Новак одговорио Надалу на опаску да је опседнут: Ватра постоји, али...