Васин Ефес растужио Тристана, а Лучића и Тринкијерија – црвено-бела двојка! /видео/

© Фото : fiba.basketballРепрезентативац Србије Василије Мицић
Репрезентативац Србије Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2021
Василије Мицић, српски репрезентативац, победом Анадолу Ефеса стартовао је плеј-оф Евролиге против Реал Мадрида резултатом 90:63, док је Милано у драматичном финишу, кошем у последњој секунди, растужио Андреу Тринкијерија и Владимира Лучића – 79:78.

Српски плејмејкер није одиграо добар меч, зарадио је и повреду, а за 24 минута на паркету уписао је седам поена уз пет асистенција.

Шест минута пре краја меча је добио ударац после чега је једва изашао са терена и није се више враћао у игру.

У његовом одсуству улогу прве виолине турске екипе преузео је Родриг Бубоа са 19 поена, Санли Сертач је додао 16, а Шејн Ларкин 14.

На другој страни, Треј Томпкинс је имао 13 поена, Валтер Таварес је додао десет, док се Тристан Вукчевић није уписао у стрелце и за 12 минута у игри уписао је само два скока.

У другој утакмици вечери виђена је велика борба између Милана и Бајерна, а победу је на крају однела италијанска екипа – 79:78.

Српски кошаркаш Владимир Лучић није имао најбоље вече, из игре је шутирао 1/6, али и поред тога Бајерн је био у контроли током већег дела меча.

Изабраници Андрее Тринкијерија у другој четвртини имали су и 19 поена предности, али од почетка другог периода игре Милано је топио заостатак.

Екипа Етореа Месине у последњој четвртини потпуно се вратила у меч, те је на почетку последњег минута резултат био 74:74.

Одговорност је преузео искусни Ћаћо Родригес погодивши тројку за +3, 77:74. Ипак, у наредном нападу Болдвин је погодио два бацања, те је на 33 секунде до краја резултат био 77:76.

Милано није искористио напад, те је на девет секунди до истека времена лопта припала клубу из Минхена. Џејмс Гист, бивши играч Звезде и Партизан, фаулиран је на 1,2 секунде до краја и погодио је оба слободна бацања – 77:78.

Еторе Месина је позвао тајм-аут на ком је, испоставиће се, нацртао сјајну акцију. Лопта је ишла ка Зеку Ледеју који је из тешке позиције наслонио лопту на таблу и Милано је на чудесан начин победио.

View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

Најефикаснији у победничком тиму био је Ледеј са 17 поена, Родригес је убацио 13, Пантер 11, а Дилејни 10 поена. Владимир Мицов на терену је провео 16 минута и постигао је осам поена. Код Бајерна бољи од осталих био је Ди Џеј Сили са 23 поена.

Други меч у серији игра се за два дана у Милану, а пласман на Фајнал фор обезбедиће екипа која дође прва до три победе.

► „Ловац на нацисте“ реаговао због Нуркића и Павелићеве џамије: „Ако је хтео да подржи усташе...“