Слабо шутерско вече Богдановића, Атланта наставила да гази Истоком

© AFP 2023 / SARAH STIERСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 21.04.2021
Кошаркаши Атланте Хокс победили су Орландо Меџик 112:96, у утакмици у којој Богдан Богдановић није имао најбоље шутерско вече.

Од Богдановића смо у априлу навикли на веома добре партије, са одличним процентима, али против франшизе са Флориде није успео да понови такво издање.

Бивши кошаркаш, између осталог, Партизана провео је 31 минут на терену, а утакмицу је завршио са 14 поена, четири скока и две асистенције, док је из игре шутирао 6/16.

Богдановић је поново био кошаркаш ком је тренер Нејт Мекмилан највише веровао, те је само Треј Јанг одиграо неколико секунди више од њега.

Хокси се налазе у сјајној форми, у последњих једанаест утакмица имају девет победа и српски играч један је од кључних играча у том периоду бележивши више од 20 поена у просеку.

Против Орланда то није било на том нивоу, али и поред тога екипу су до победе носили Јанг са 25 поена, Вилијамс је додао 22, Капела је имао 14 и 19 скокова, а Колинс 11 поена и 15 скокова.

Утакмица је преломљена у последњој четвртини коју су домаћи кошаркаши добили 32:24, а превагу је донео ветеран Лу Вилијамс.

Атланта је остварила очекивану победу јер се Орландо налази у процесу реизградње, те губи велики број мечева и налази се међу тимовима са најлошијим односом победа и пораза.

Најефикаснији у пораженом тиму били су Картер јуниор и Ентони са 17 поена, док је Гери Херис убацио 14.

Атланта је четврта на Истоку са скором 32/26, док је Орландо претпоследњи са 18/40.