Белорус замало шокирао Надала, Италијан избачен због псовки /видео/

© AFP 2023 / VALERY HACHEИталијански тенисер Фабио Фоњини
Италијански тенисер Фабио Фоњини - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2021
Италијански тенисер Фабио Фоњини дисквалификован је због псовања у Барселони, док је Шпанац Рафаел Надал имао много неочекиваних проблема на истом турниру.

Фоњини је дисквалификован са меча шеснаестине финала против Бернабеа Сапате Мираљеса, при резултату 6:0, 4:4 за Шпанца.

Разлог овако ригорозне казне је „вербално злостављање“ судија, које је уследило након што му је досуђен преступ.

Фоњини је претходно добио упозорење, а приликом поменутог резултата га је „оцинкарио“ неко од линијских судија, па је главни судија одлучио да га дисквалификује.

Тридесеттрогодишњак је прокоментарисао да линијском судији „није рекао ништа“, након чега је поломио рекет и одјурио са терена.

Ово није први Фоњинијев пех, пошто је током каријере имао разне инциденте, међу којима је вређање једног Србина.

Рафаел Надал је савладао Белоруса Иљу Ивашку са 3:6, 6:2, 6:4 у истом колу истог турнира, заказавши дуел са Јапанцем Кеијем Нишикоријем.

Надал је још једном имао неочекиваних проблема, турнир након пораза од Андреја Рубљова у Монте Карлу пре само неколико дана.

Рафаел Надал - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2021
Надал и допинг – зашто је стриц Тони био љут?

Тренутно 111. тенисер планете је одиграо бриљантан први сет и уз два начињена брејка повео са 1-0.

Ипак, Рафа је значајно подигао ниво сервиса у наставку игре, па противнику ни у једном тренутку није допустио да му поново запрети брејком.

Рутински је освојио други сет, а трећи решио на искуство, пошто је противнику једном одузео сервис.

Новаков брат отворио душу: Губио сам свој живот

Почело је кишом, завршило се сунцем – убедљива победа Ђоковића на старту Србија опена!

Спутњик на месту у које ће гледати свет: Ђоковићев наследник и пуст Дорћол /фото/