Јокић држао час кошарке Нуркићу у великој победи Денвера /видео/

© AP Photo / Steve DykesНикола Јокић и Јусуф Нуркић, српски и босанскохерцеговачки кошаркаш
Никола Јокић и Јусуф Нуркић, српски и босанскохерцеговачки кошаркаш - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Портланд Трејлблејзерсе 106:105, а српски кошаркаш Никола Јокић поново је био најбољи појединац на терену.

Јокић, главни кандидат за најкориснијег кошаркаша сезоне, имао је мирну руку у завршници и захваљујући његовима погоцима са линије за слободна бацања, Денвер је успео да дође до +3, 106:103.

На 35 секунди до краја Дејм Лилард смањио је заостатак екипе на -1, те је Портланду било потребно да одбрани напад како би у наредном имао шансу за победу.

То су и урадили, Јокић је промашио тројку, али ни Норман Пауел није био прецизан. Никола је одиграо добру одбрану, Пауел није имао лак поглед ка кошу, те је промашио.

Јокић је на паркету провео 36 минута и утакмицу је завршио са 25 поена, девет скокова, пет асистенција и једном блокадом. Једина блокада на утакмици уследила је у последњим минутима када је одиграо одличну одбрану над Јусуфом Нуркићем.

Српском кошаркашу често замерају да је лош дефанзивац, али он из утакмице у утакмицу показује да је веома потцењен и да може да одигра сасвим добру одбрану када је потребно.

Поред Јокића истакао се Портер јуниор са 17 поена, Бартон је убацио 14, а Гордон и Кампацо по 12 поена.

У пораженом тиму Лилард је постигао 22, Пауел 17, а подбацио је Мекалум који је меч завршио са 14 поена и 6/13 из игре. Слаб меч одиграо је и Јусуф Нуркић ког је Јокић потпуно надиграо у директном окршају (осам поена, 3/11 из игре).

Денвер је наставио са сјајним партијама од доласка Ерона Гордона, али и повреде Џамала Мареја, те имају скор 38/20 и чврсто држе четврто место на Западу. Портланд је шести са 32/26.

Претходне ноћи одличан меч одиграо је и Богдан Богдановић, чија је Атланта поражена од Њујорк Никса после продужетка – 137:127.

Богдановић је на терену провео чак 42 минута, уз Кевина Хуертера и Клинта Капелу једини играч Атланте који је имао 40+ минута, а на седам секунди до краја погодио је кључну тројку којом је Атланта изборила продужетак – 122:122.

​Никси нису успели да искористе напад, те се ушло у продужетак. Екипа из Њујорка тамо је била бољи ривал, серијом 8:0 направили су недостижну предност и до краја су исту одржавали.

Богдановић је на крају остварио учинак од 20 поена, шест скокова, четири асистенције и три украдене лопте. Најефикаснији у пораженом тиму био је Клинт Капела са 25 поена и 22 скока, Јанг је имао 20 и 14 асистенција, док је Хуертер убацио 17.

Победника је предводио феноменални Џулијус Рендл са 40 поена и 11 скокова, док су Роуз и Квикли постигли по 20 поена.