Сергеј кунг-фу потезом скривио пенал, после је било касно за еврогол /видео/

© AP Photo / Alfredo FalconeСергеј Милинковић-Савић
Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија, 1920, 23.04.2021
Спектакуларан меч 32. кола Серије А одиграли су Наполи и Лацио, а Сергеј Милинковић-Савић био је део те приче. Учествовао је у головима оба тима, да би на крају његови Римљани били понижени у Напуљу резултатом 5:2.

Српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић, који би у летњем прелазном року могао да буде један од најинтересантнијих фудбалера, скривио је пенал већ у шестом минуту сусрета под Везувом.

Наполи је извео корнер, створила се гужва у шеснаестерцу гостију и Сергеј Милинковић-Савић је нехотице у скоку, кунг-фу ударцем, закачио по лицу Грка Костаса Маноласа. Главни арбитар у први мах то није видео, уследила је контра небескоплавих, у којој је Лазари оборен испред гола Пепеа Рејне.

Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2021
Митровић је дигао глас, а они су га „издали“

Лацио је тражио пенал, чекала се консултација из ВАР собе, а онда је уследио шок. Судија није гледао прекршај над Лацаријем, већ Сергејев кунг-фу потез, те је показао на белу тачку, а прецизан је био Лоренцо Инсиње.

Хватали су се за главу фудбалери римског клуба, али спаса није било. Тренер Симоне Инзаги је све то пратио из породичног дома јер је био позитиван на Цовид-19.

Већ у 12. минуту уследио је нови гол у мрежи Лација, након што је Политано послао лопту у ближи угао Рејниног гола.

Прави спектакл и канонада голова уследио је у другом полувремену, у којем је виђено чак пет погодака на обе стране, те је дерби 32. кола Серије А жаргонским речником дошао „7 плус“.

​Наполи је на крају славио са убедљивих 5:2, а Сергеју је остало за утеху то што је постигао еврогол. Играо се 74. минут када је српски везиста са око 20 метара пребацио живи зид Наполитанаца и лопта је завршила у самим рашљама.

Био је то осми погодак СМС-а ове сезоне, од чега четврти из слободњака. Лацио је после деветог пораза у сезони остао шести на табели, док је Наполи пети и има пет бодова више од Римљана.

► Албанац и Босанац на удару стотина бесних навијача: „Догодио се физички напад“ /видео/