Чудо из Русије умало поново срушило шпанског гиганта /видео/

© Sputnik / Александр Гальперин / Уђи у базу фотографијаКошаркаши Зенита из Санкт Петербурга
Кошаркаши Зенита из Санкт Петербурга - Sputnik Србија, 1920, 23.04.2021
Кошаркаши Зенита из Санкт Петербурга нису успели да направе још једно велико изненађење, пошто је од њих овог пута боља била Барселона резултатом 81:78, после продужетка.

Барселона је изједначила на 1-1 у четвртфиналној серији Евролиге, па се дуел сада сели у Санкт Петербург, где ће се одиграти наредна два меча, први 28. априла.

Подсетимо да је потпуни аутсајдер у овој серији у првом мечу усред Блаугране срушио шпанског гиганта и тиме закомпликовао ситуацију у плеј-офу.

Прву четвртину обележио је јако мали број поена, пошто су гости после првих десет минута водили са свега 16:13.

У сличном ритму наставило се и током друге деонице, али је Барса пресекла великом серијом и дошла до девет поена разлике, па се са 38:29 отишло на полувреме.

​Иако су изабраници Шарунаса Јасикевичуса малтене константно водили, Зенит се није предавао, па је после још једне четвртине без пуно поена дошао чак и до изједначења (48:48).

Барса је наставила да диктира темпо, али њихова предност ни у једном тренутку није била безбедна.

На нешто више од минут до краја утакмице било је јасно да се спрема драматична завршница.

​Зенит се одбранио после добре одбране над Хигинсом, да би затим Пенгос изнудио два слободна бацања и на 40 секунди до краја изједначио на 66:66.

Никола Миротић је преузео одговорност у последњем нападу своје екипе, али није погодио, баш као што је био случај и са Кевином Пенгосом, па се отишло у продужетак.

​У додатних пет минута боље су ушли гости, који су тројком Холинса и сјајним потезом Блека дошли до предности од три поена.

Барса је у том тренутку била далеко од пораза, а то је показала и својом игром, па се ушло у нову драму.

Шпански гигант је са линије пенала дошао до предности од једном поена, да би на 20 секунди до краја Били Берон бацио лопту у руке противника. Уследио је фаул, а свој тим је на +3 на 13 секунди до краја одвео Адам Ханга.

Ушло се у пенал завршницу, а у последњем нападу је лопту изгубио Пенгос, чиме је меч био готов.

​​У победничком саставу се истакао Брендон Дејвис са 22 поена и осам скокова. Најбоље га је пратио Кори Хигинс са 15 поена, док је Никола Миротић поново подбацио и меч завршио са осам поена из осам шутева, као и четири скока.

На другој страни доминирао је поменути Пенгос, који је имао 23 поена, те по три скока, асистенције и украдене лопте.

Вил Томас је постигао 17, Остин Холинс 12, а Тарик Блек девет поена.

​► Мајсторска партија Гудурића недовољна – Москва одбрањена од турског напада!