Јокић у МВП форми, Портер „спржио“ мрежицу Хјустона /видео/

© AP Photo / Jack DempseyНикола Јокић добија награду за најбољег играча месеца од генералног менаџера екипе Калвина Бута
Никола Јокић добија награду за најбољег играча месеца од генералног менаџера екипе Калвина Бута - Sputnik Србија, 1920, 25.04.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Хјустон Рокетсе 129:116, у утакмици у којој је Никола Јокић још једном показао зашто је најкориснији кошаркаша ове сезоне у НБА лиги.

Нагетси, који су осакаћени неиграњем Џамала Мареја, Монтеја Мориса, Вила Бартона и Пола Милсепа, ношени сјајним издањима Јокића, Портера и Дозира, за три четвртине сломили су отпор противника.

Рокетси су једна од најлошијих екипа лиге, те је и овакав Денвер лако је изашао на крај са њим уписавши 39. победу у 60 одиграних утакмица.

Није било потребе да српски кошаркаш улази у игру у четвртој четвртини, па је на крају за свега 29 минута остварио учинак од 24 поена, осам скокова и 12 асистенција, уз украдену лопту и блокаду.

Јокић је био скоро па перфектан из игре – 10/14.

Још бољу партију одиграо је Мајкл Портер јуниор који је од првог минута терорисао кош Рокетса и за 35 минута дошао је до 39 поена и шест скокова, уз 13/21 из игре и 8/12 ван линије 7,24.

Портера и Јокића пратио је Пи Џеј Дозир са 23 поена, Џамајкл Грин постигао је 10, Остин Риверс девет, а Ерон Гордон седам поена.

У пораженом тиму истакао се Кели Олиник са 21 поеном, осам скокова и 11 асистенција и Ди Џеј Вилсон са 25 поена и осам скокова.

Денвер се налази на четвртом месту са скором 39/21, док је Хјустон последњи на Западу са 15/46.

Претходне ноћи победу су остварили и Далас Меверикси и то против ЛА Лејкерса, 108:93, те се франшиза из Тексаса налази на само победу и по од актуелних шампиона НБА.

Бобан Марјановић није играо, а Далас су до тријумфа предводили Пауел са 25 поена, Фини-Смит са 21 и Лука Дончић са 18, осам скокова и 13 асистенција.

У пораженом тиму подбацио је Ентони Дејвис који је шутирао свега 5/17 из игре.