Партизан слави Израелца и пенал у 88. минуту /видео/

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана славе победу против Металца
Фудбалери Партизана славе победу против Металца - Sputnik Србија, 1920, 25.04.2021
Фудбалери Партизана су, теже него што се очекивало, стигли до сва три бода у мечу 33. кола Суперлиге против Спартака из Суботице у Хумској - 2:1 (1:0). Гол одлуке постигао је Израелац Бибарс Натхо из пенала у 88. минуту.

Црно-бели су тако потврдили другу позицију, с обзиром на то да Војводина и Чукарички у преосталих пет кола не могу да их угрозе.

Изабраници Александра Станојевића били су апсолутни фаворити против Суботичана, па су очекивано од првог судијског звиждука преузели теренску иницијативу. Претили су црно-бели најчешће преко Јовића голману Дујмовићу, али је Спартак одолевао тим нападима.

Душан Влаховић, Фиорентина - Sputnik Србија, 1920, 25.04.2021
Србин нема обзира према „старој дами“, урадио јој је то поново /видео/
Све до 38. минута када је бедем гостију пробио Лазар Павловић. Игор Вујачић упутио је дугу лопту ка Обрадовићу који се изборио за шут, затим је главом одбитак проследио на десну страну где је био Павловић, који је уз доста среће послао лопту иза леђа Дујмовића.

Партизан је тако с минималном предношћу отишао на одмор. Очекивало се да ће црно-бели у наставку рутински одрадити посао и остати на минус 12 у односу на лидера Црвену звезду, која је раније данас била убедљива против Инђије у гостима, али се догодило потпуно супротно.

Чинило се да домаћин контролише резултатски ток меча, да би Вујачин скривио прекршај у опасној зони, чиме је дао „голубовима“ прилику да у Хумској 10 минута пре краја дођу до изједначења.

Управо се то и догодило, након што је Срећковић погодио пречку из слободног ударца, а одбитак је искористио Милан Марчић. Шок за Партизан - 1:1!

Ипак, нису психолошки пали црно-бели фудбалери, већ су наставили да јуришају ка тријумфу док се тренер Станојевић нервирао крај аут линије, а награда за то стигла им је у 88. минуту.

Израелац Бибарс Натхо је маестралним пасом проиграо Николу Штулића, који је избио „један на један“ с голманом Суботичана, али га је Иванчевић с леђа непрописно зауставио у казненом простору.

Директан црвени картон показао му је судија Ненад Минаковић, да би одговорност с беле тачке по обичају преузео Натхо.

Хладнокрвно је Израелац послао голмана у једну, а лопту у другу страну, чиме је трасирао Партизану пут ка новој победи у Суперлиги.