Звезда у петој брзини протутњала Инђијом, и стигла на корак од титуле /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 25.04.2021
Фудбалери Црвене звезде демонстрирали су силу у сусрету 33. кола Суперлиге Србије, у којем су као гости победили Инђију резултатом 5:1 (4:0). Црвено-бели су тако пет кола пре краја отишли на плус 15 у односу на љутог ривала Партизан, који свој меч игра од 19 и 30 против Спартакa из Суботице у Хумској.

Казнена експедиција Дејана Станковића је од првог минута показала домаћину да ће тешко моћи било чему да се нада у овом сусрету.

Звезда је повела после свега пет минута преко Вељка Николића, који је шутирао са 20 метара по средини гола, али голман Инђије и поред параде коју је направио, није успео да заустави лопту на путу ка мрежи.

После вођства актуелног шампиона уследио је нешто мирнији период игре, без прилика на обе стране, све до 20. минута када је Шкорић играо руком у казненом простору Инђији, а главни судија Срђан Јовановић показао је на белу тачку.

Сигуран извођач најстрожије казне био је Милан Павков.

Није се дуго чекало на нови погодак у мрежи домаћина, с обзиром на то да је поново Павков био кобан по голмана Јовичића, а Звезда је после свега 23 минута на северу Србије имала капиталних 3:0.

Фудбалери Партизана прослављају победу над Војводином  - Sputnik Србија, 1920, 21.04.2021
Партизан се осветио „Старој дами“ и заказао финале са Звездом /видео/

Чинило се да ће црвено-бели тим резултатом отићи на заслужени одмор, али је скупо плаћени Италијан Филипо Фалко после дуплог паса са Миланом Гајићем прецизним ударцем успео да матира Јовичића - 4:0.

Већ тада се дало наслутити да се Инђија неће добро провести у двобоју са шампионом, који није претрпео пораз ове сезоне.

Наставак је донео мирнији темо, што и не чуди јер је Звезда практично читав посао завршила после првих 45 минута. Али, после 15 минута „успаванке“, поново је један Италијан био кобан по домаћи тим. Овога пута погодио је Дијего Фалћинели - 0:5.

​Дејан Станковић је у 62. минуту одлучио да направи чак четири измене, у игру су ушли Гаврић, Канга, Дегенек и Вукановић, а изашли су: Павков, Фалко, Милуновић и Родић. Управо се Габонац Канга нашао у центру пажње тек што је ушао, јер је скривио пенал над Нешковићем, који је релизовао Бастајић - 1:5.

Иначе, у овом сусрету мрежу Звезде није чувао Милан Борјан, већ се међу стативама нашао Зоран Поповић.

После 33 одиграна кола, Станковићеви изабраници имају учинак од 31 победу, и два ремија, чак 95 освојених бодова. У наредном колу, у случају тријумфа, и математички ће обезбедити рекордну четврту узастопну титулу.