Кључа у Шпанији – на помолу велика драма, а времена све мање

© AP Photo / Joan MonfortЂоан Лапорта
Ђоан Лапорта - Sputnik Србија, 1920, 26.04.2021
Након што је Реал Мадрид испустио бодове одигравши без голова против Бетиса, Барселона у драматичној завршници славила против Виљареала, а Атлетико Мадрид је поразом у Баскији предао вођство за титулу ЛаЛиге клубу Лионела Месија.

Пет кола до краја ЛаЛиге, захуктало се у шпанском фудбалу, чак четири тима конкуришу за престижну награду и карту за Лигу шампиона, а тренутно велике изгледе има Барселона, гигант из Каталоније.

Антоан Гризман је у недељу са два рафална поготка два, односно девет минута након гола Нигеријца Чуквуезеа у првом полувремену, повео Каталонце до друге узастопне победе и изједначења по броју бодова са другопласираним Реал Мадридом (71).

Претходно је Барса славила са фантастичних 5:2 против Хетафеа, а о магији Лионела Месија за Спутњик је говорио српски репрезентативац Немања Максимовић који наступа за клуб из предграђа Мадрида.

Немања Максимовић - Sputnik Србија, 1920, 24.04.2021
Максимовић за Спутњик: Када је Месију дан нема вам спаса, Барса најближа титули

Дијего Симеоне и његов Атлетико Мадрид доживели су неочекиван пораз на Сан Мамесу у недељу увече, пошто су фудбалери Атлетик Билбаа славили са 2:1.

Овај резултат је отворио трку четири тима за титулу Ла лиге, а Атлетико би први пут у 19 утакмица могао да падне са првог места уколико би екипа Роналда Кумана победила Гранаду у четвртак, чиме би попела би се на чело ЛаЛиге са једним бодом вођства.

Фудбалери Алтлетико Мадрида су се понадали да ће погодак црногорског фудбалера Стефана Савића у 77. минуту, за изједначење на овом гостовању, бити замајац за преокрет после рано примљеног гола Беренгуера у 8. минуту.

Међутим, четири минута пре краја, додавање Ибаија Мартинес је искористио да тиму из Билбаа донесе тријумф, тиме и продор на десето место, а шампионску трку учини нестварно занимљивом.

У трци за титулу је и Севиља која је славила против Гранаде у утакмици која је завршена у чудним околностима, пошто је судија одсвирао финални звиждук минут пре краја надокнаде времена.

Са 70 бодова, једним мање од Реала и Барсе, Севиља би могла до титуле, али под условом да неко од прве три екипе доживи разочарење на неким од наредних сусрета.