Богдан не може сâм, Марјановић добро искористио минуте /видео/

© AP Photo / Hector AmezcuaБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
Кошаркаши Атланте Хокс претрпели су редак пораз у априлу, пошто су бољи од њих били Детроит Пистонси 100:86. Богдан Богдановић био је најефикаснији, али не може да се похвали са добром шутерском утакмицом.

Хокси играју сјајно без прве звезде Треја Јанга и осталих важних кошаркаша, али против једне од најлошијих екипа стигао их је умор, те су постигли само 86 поена за 48 минута.

Српски кошаркаш Никола Јокића - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
Сјајни Јокић води осакаћени Денвер ка врху Запада /видео/

Уз стандардне Јанга, Редиша, Хантера и Снела, овога пута на терену нисмо видели ни Луа Вилијамса, што је био додатан ударац за већ скраћену ротацију франшизе из Џорџије.

Богдановић је на терену провео 36 минута и утакмицу је завршио са 17 поена, седам скокова и пет асистенција, али је из игре имао 7/19, односно ван линије 7,24 – 3/10.

Била је ово ретка лоша утакмица Богија у априлу, али с обзиром на то да је била друга у два дана, не чуди што су сви из Атланте подбацили.

Детроит су до победе предводили Џереми Грент и Френк Џексон са по 18 поена, док је Џозеф убацио 15.

Атланту неће скупо коштати овај пораз јер су неуспех доживели и Њујорк Никси, главни конкуренти за четврто место, који су против Финикс Санса прекинули серију од девет победа заредом (118:110).

Велика серија победа окончана је и на утакмици Вашингтон Визардса који су до дуела са Сан Антонио Спарсима имали скор 8/0 у последњих осам мечева (146:143).

Од српских кошаркаша протекле ноћи на терену смо видели Алексеја Покушевског и Бобана Марјановића, који су баш као и Богдан, претрпели поразе.

Поку је заједно са Оклахомом изгубио на гостовању од Филаделфије 121:90, а најмлађи кошаркаш у НБА имао је осам поена, два скока, пет асистенција и две украдене лопте.

Са друге стране Марјановић је за само осам минута постигао 10 поена, али је Далас изгубио на гостовању од Сакраменто Кингса – 113:106

У осталим мечевима Чикаго је славио у Мајамију, Минесота је изненадила Јуту, Њу Орлеанс је победом над Клиперсима задржао шансу за плеј-оф, а Лејкерси су коначно славили и прекинули лошу серију.