Србин је заблистао, али – „Краљ“ је и даље жив! /видео/

© AFP 2023 / JEAN-PHILIPPE KSIAZEKВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
Василије Мицић, репрезентативац Србије, приказао је спектакуларну партију у трећој утакмици плеј-оф серије Евролиге и за Анадолу Ефес је против Реал Мадрида убацио 29 поена, али је његова екипа доживела пораз после великог преокрета – 80:76.

Српски плејмејкер је уписао 29 поена уз шест асистенција, али његова партија није била довољна за победу, пошто је Реал Мадрид успео да надокнади заостатак од 15 поена и да преокретом у последњој четвртини опстане у серији.

​Подсетимо, Ефес је победио у прве две утакмице и био му је неопходан још само један тријумф за пролаз даље.

Шпанска екипа је имала серију од 19:2 у последњој деоници која јој је донела преокрет и победу.

За тим тренера Пабла Ласа Серхио Љуљ је уписао 20 поена, док је потенцијални репрезентативац Србије Тристан Вукчевић за нешто мање од три минута на паркету забележио један скок.