Судија је „преживео“ шпанску параноју, а Романов Челси из Мадрида носи гол у гостима!

© AP Photo / Bernat ArmangueДетаљ са утакмице између Челсија и Реал Мадрида
Детаљ са утакмице између Челсија и Реал Мадрида - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
Фудбалери Челсија успели су да остану непоражени у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона на гостујућем терену против Реал Мадрида (1:1), а утисак је да су, упркос улози аутсајдера, били и бољи ривал.
Роман Абрамович - Sputnik Србија, 1920, 21.04.2021
Руска револуција је спасла Европу – уз последњи поздрав из Москве

Дуел два тима је одигран после велике драме у европском фудбалу и покушаја богатих клубова да формирају Суперлигу.

Због тога су мечеви Лиге шампиона били одложени, а тај пројекат, на чијем челу је управо Реал Мадрид, пао је у воду одлуком власника Челсија, руског милијардера Романа Абрамовича.

Под великим притиском је био и арбитар Дани Макели, човек који није признао гол Кристијана Роналда у Београду, у мечу Србије и Португалије.

Због сукоба УЕФА и Реала појавиле су се гласине да би он могао да оштети шпански клуб, али се то није догодило.

Дани Макели - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
Све очи Европе упрте у човека који је „помогао“ Србији

„Беспрекорна арбитража, без журбе, са ауторитетом и лаганим звиждуком. То је лекција за нас“, навео је шпански коментатор Карлос Санчес.

Гостујућа екипа је повела већ у 14. минуту преко Кристијана Пулишића, на асистенцију Антонија Ридигера.

Ипак, Мадриђани нису подлегли притиску, остали су у ритму и 15 минута касније су стигли до изједначења преко Карима Бенземе.

Најбољи фудбалер Реала је тај погодак постигао после додавања централног дефанзивца Едера Милитаа.

Уз изједначење у головима изједначен је био и посед лопте, али је Челси био далеко конкретнији ривал и његови фудбалери су уписали 11 шутева на гол ривала, насупрот свега четири покушаја тима Зинедина Зидана.

Однос снага се није променио ни у другом полувремену, а спектакуларну прилику за гол Челсија у 79. минуту имао је Хаким Зајех, међутим одлично је одбранио Тибо Куртоа, пошто је претходно Рафаел Варан добио жути картон због преоштрог старта.

У финишу меча су одбране сјајно држале своје офсајд-замке, па су најпре Марко Асенсио са једне, а потом и Зајех са друге стране „хватани“ у недозвољеној позицији.

Реванш меч је на програму петог маја у Лондону, а у другом полуфиналу у среду састају се Пари Сен Жермен и Манчестер сити.

► Невиђени скандал уздрмао фудбалера Звезде – лажирао идентитет, све изашло на видело?!