Блицкриг Грађана у Паризу! /видео/

© AP Photo / Thibault CamusФудбалери Манчестер ситија славе против Пари Сен Жермена
Фудбалери Манчестер ситија славе против Пари Сен Жермена - Sputnik Србија, 1920, 28.04.2021
Фудбалери Манчестер ситија савладали су Пари Сен Жермен на гостовању резултатом 2:1, у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.

Грађани су до веома битног тријумфа пред реванш у Манчестеру дошли после такозваног блицкрига, пошто су два поготка постигли за само седам минута.

Подсетимо, победник овог двомеча ће се у борби за трофеј Лиге шампиона борити са бољим из окршаја Челсија и Реал Мадрида, који су у првом мечу у Мадриду ремизирали резултатом 1:1.

Утакмица је почела у феноменалном ритму, пошто се играло веома брзо на обе стране.

Опаснији на почетку био је ПСЖ, који је имао и одличну прилику, али је Нејмаров ударац одбранио Едерсон.

Међутим, Свецима није требало још много времена да дођу до вођства, пошто су у 15. минуту искористили заспалу одбрану Ситија.

Штопер Маркињос је успео да побегне чуварима, па да лопту главом мајсторски смести иза леђа голмана Грађана.

Прва прилика за госте дошла је тек после 20. минута игре, а затим је уследила блажа иницијатива енглеског клуба. Додуше, без много конкретних напада.

Тежиште игре се убрзо вратило на половину Ситија, а Парижани су имали неколико солидних прилика.

Најбољу прилику до краја првог дела игре је имао Фил Фоден, млади везиста Ситија, чији ударац упућен унутар казненог простора је одбранио Кејлор Навас.

Друго полувреме поново је донело добар почетак. Сити је имао иницијативу, али није стварао озбиљније шансе.

Напади гостију су били све чешћи, а први који им се исплатио дошао је у 64. минуту, када је Кевин Де Брујне изједначио – из центаршута.

Фантастични Белгијанац је центрирао, али је његова лопта потпуно преварила Наваса и комплетну одбрану домаћина и завршила у мрежи.

Ситију је само седам минута било потребно да дође до новог гола и потпуно шокира ПСЖ.

Лопта је била постављена на отприлике 25 метара од гола домаћина после слободног ударца, а пред њом су се наместили Де Брујне и Ријад Махрез.

Одговорност је преузео Алжицар, који је изузетно циљао доњи десни угао Навасовог гола и својој екипи донео преокрет.

Фрустрације су се моментално могле видети на лицу играча француског представника, а није било потребно много времена да се оне испоље на терену.

Идриса Геј је у 77. минуту неопрезно стартовао над Бернардом Силвом, а судија Феликс Брих му је оправдао показао директан црвени картон.

Сити је до краја меча максимално контролисао ритам, имао и неколико солидних шанси, те мирно привео меч крају.

Реванш меч на програму је 4. маја у Манчестеру.