Зидан и Тухел су фудбал претворили у партију шаха

Реал Мадрид и Челси су ремизирали у првом полуфиналном мечу Лиге шампиона - 1:1 (1:1), а оно што је посебно интересантно су два лица фудбала виђена у првом и другом полувремену.

Директни кривци за такав епилог су двојица тренера: Зинедин Зидан и Томас Тухел који су после 1:1 на полувремену наредили својим изабраницима да се повуку и да одиграју без превише ризика до краја сусрета.

Атомски фудбал демонстрирали су „плавци" на помоћном стадиону Реал Мадрида - „Алфредо ди Стефану“ јер се „Сантијаго Бернабеу“ реновира. Челси је изашао изузетно високо, притиснуо је Реал који практично није знао шта га је снашло, а посебно је доминантан био Нголо Канте, који је на крају проглашен за играча меча.

​Храбра игра тима из Лондона резултирала је већ у 14. минуту када је Кристијан Пулишић нанизао неколи фудбалера у краљевским дресовима, укључујући и одличног Тибоа Куртоу, да би десном, слабијом ногом, лопту проследио у небрањену мрежу.

Тај гол гарантовао је спектакл, пошто је Реал морао да се отвори. И отворио се. Зидан је морао да импрозивује, да одступи од првобитног плана, па је његов тим кренуо да атакује ка Мендијевом голу.

И отворена игра Мадриђанима је врло брзо вратила осмех на лице, када је њихов најбољи фудбалер Карим Бензема ефектно закуцао лопту у мрежу на додавање Едера Милитаа.

Спектакл - реч која савршено описује фудбал који су по пљуску демонстрирали играчи у белим и плавим дресовима.

Али, онда се догодило нешто (не)очекивано. Очигледно да ни Зидан, а ни његов колега Тухел, више нису желели да ризикују, да се залећу, па су током 15-минутне паузе наредили својим ученицима да „повуку ручну“ и да одиграју паметно, никако рискантно.

Јулијан Нагелсман, немачки фудбалски тренер - Sputnik Србија, 1920, 27.04.2021
У Немачкој нема кризе – 25 милиона за тренера

Догодило се да друго полувреме постане изузетно досадно, више је подсећало на партију шаха, него да модеран фудбал.

Није било лепо у игри, није било ризичних додавања, дриблинга... Свега два шута Челсија у оквир Реаловог гола, наспрам нула покушаја Мадриђана да угрозе још једном Мендијеву мрежу.

Претворило се све у досаду, али нико не може да замери Зидану или Тухелу на таквој одлуци, с обзиром на улог који носи први полуфинални меч Лиге шампиона. Реванш је за седам дана на Стамфорд бриџу, па ће одлука о томе ко ће у финале пасти на мосту.

„Резултат је фер. Челси је почео јако и брзо, ми смо се мучили, било је тешко. Када смо постигли гол почели смо да контролишемо утакмицу. У другом полувремену смо били много бољи и конкретнији. Битно је да смо 'живи' и да нас очекује још једна утакмица. Задовољни смо учињеним, знамо да смо добри на гостујућем терену. Знаћемо како треба, мада далеко од тога да ће бити лако. Челси је показао да је конкурентан. Уосталом, одиграли су 16 утакмица без примљеног гола, то све говори. Нису без разлога стигли до полуфинала Лиге шампиона. Показали су то и у Мадриду“, поручио је легендарни Зизу.

У другом полуфиналу вечерас се од 21 час састају Пари Сен Жермен и Манчестер сити.

► Невиђени скандал уздрмао фудбалера Звезде – лажирао идентитет, све изашло на видело?!