Срамна представа Атланте без Богдановића /видео/

© AFP 2023 / SARAH STIERСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 29.04.2021
Кошаркаши Атланта Хокса забележили су један од најубедљивијих пораза у својој историји у мечу у којем није било српског бека Богдана Богдановића.

Филаделфија 76ерси су разбили Атланта Хоксе резултатом 127:83, односно чак 44 разлике.

Већ у првој четвртини се могао наслутити убедљив пораз Хокса, пошто су изгледали очајне на обе стране.

Богдановић, који се налази у форми живота, је пропустио меч због проблема са тетивом, али се верује да је та одлука донета више из предострожности, него озбиљности повреде.

Изабраницима Нејта Мекмилана није фалио само Богдановић, већ и плејмејкер екипе Треј Јанг, као и бек Кевин Хуертер, али и од раније повређени Диандре Хантер, Кем Редиш и Тони Снел.

​Са друге стране, Филаделфија је била у најјачем саставу, што није толико често био случај ове сезоне.

Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2021
Кошаркашки геније /видео/

Предност 76ерса је углавном износила између 20 и 30 разлике, док резервисти у последњем кварталу нису „додали со на рану“ и додатно појачали ритам.

У једном тренутку је било 46 разлике за домаћина, али су Хокси успели да постигну кош и ублаже пораз.

Код победника се највише истакао Сет Кари са 20 поена, док су по 17 поена и седам скокова имали Џоел Ембид и Тобајас Херис.

На другој страни Џон Колинс је имао 21 поен и четири скока, Соломон Хил је додао 14 поен, а Лу Вилијамс десет, уз осам скокова и пет асистенција.