Руска казнена експедиција изборила мајсторицу против шпанског гиганта! /видео/

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаКошаркаш КК Зенит Санкт Петербург Кевин Пенгос
Кошаркаш КК Зенит Санкт Петербург Кевин Пенгос - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2021
Кошаркаши Зенита из Санкт Петербурга победили су Барселону 74:61 у четвртој утакмици плеј-офа Евролиге, чиме су изборили мајсторицу која ће се одиграти четвртог маја у Блауграни.

Зенит, који од старта четвртфиналне серије игра одличну кошарку, приредио је навијачима у дворани незаборавно вече пошто је већ после три четвртине решио питање победника.

Изабраници Ћавија Паскавала дословно су разбили каталонског гиганта, те су после тридесет минута игре имали +20 – 68:48. У последњој деоници само су одржавали предност и на крају су и више него заслужено изједначили у серији – 2:2.

Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Пенгос 22 поена и осам асистенција, а пратили су га Појтрес са 12 и Блек и Холинс са 11 поена.

Поражене је предводио Ник Калатис са 19 поена, док је Кори Хигинс убацио 13. Потпуно је подбацио Никола Миротић који је из игре шутирао 2/11.

Од старта меча домаћи кошаркаши наметнули су жесток ритам и после само неколико минута резултат на семафору био је +10, 19:9. Барси су изашли неки зицери, увукла се нервоза и до краја дуела нису успели да се врате.

Друга четвртина била је прилично неефикасна, обе екипе нису успеле да пронађу ритам, било је много промашаја на обе стране, те је резултат на петнаестоминутној паузи био 36:26.

Трећи квартал игре био је пресудан за даљи ток утакмице. Кевин Пенгос играо је одлично у овом периоду, Каталонци нису имали одговор и час посла екипа из Санкт Петербурга имала је двадесет поена предности.

Барселона је у једном тренутку четврте деонице гости из Барселоне успели су да смање на -12, али никако нису могли до једноцифреног заостатка.

Зенит је на крилима Пенгоса ишао ка великој победи и на крају су успели да дођу до тријумфа и мајсторице. Руска екипа показала се као тврд орах, уосталом и боља екипа у овој серији, а пети меч одлучиће ко ће међу четири најбоље екипе Европе.

Италијан се наљутио због питања о Србину: Шта хоћете од мене? Био је фантастичан, јесте срећни?