Нова брука српског фудбала /видео/

© Фото : Јутјуб скриншот / Прва лига Србије Данило Грујић, помоћници и капитени Радничког и Трајала
Данило Грујић, помоћници и капитени Радничког и Трајала - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2021
Утакмица између Радничког из Пирота и Трајала из Крушевца прекинута је почетком другог полувремена када су домаћи фудбалери одлучили да из протеста због досуђеног пенала седну на траву.
Данило Грујић, арбитар са контроверзном биографијом, делио је правду у Пироту и многи су пре меча већ наслутили да би утакмица могла да буде једна од оних где је судија у првом плану.
Нису се преварили – у првом полувремену виђене су три сумњиве одлуке, а у 56. минуту и пенал због ког је утакмица била прекинута.
Домаћи фудбалер нису могли да верују, били су у неверици, али Грујић је био одлучан и показао на белу тачку.
Спорну ситуацију погледајте на 2:25.
Уследили су и велики протести са трибина, а Драган Перишић и Филип Толић, играчи Пирота, сели су на траву нису желели да наставе утакмицу.
Бивши српски судија Рака Ђуровић - Sputnik Србија, 1920, 01.05.2021
Ексклузивно: Бивши судија открива како се намештају фудбалске утакмице /видео/
После неколико минута утакмица је настављена, а Раднички је до краја успео да изједначи и, испоставиће се, постави коначних 1:1.
О проблему суђена у српском фудбалу причао је некадашњи арбитар Рака Ђуровић који је у „Миљановом корнеру“ открио како се утакмице намештају.
Изгледа да је ова била школска, из уџбеника.
Спутњик спорт – Миљанов корнер: Када ће се кафанске приче наћи на суду?