Судар Срба на Ускрс: Влаховић двапут погодио, Михина Болоња ишчупала бод

© AP Photo / Jennifer LorenziniДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2021
Спектаклуларан меч 34. кола Серије А одиграли су Болоња и Фјорентина - 3:3 (1:1), а српски репрезентативац Душан Влаховић постигао је два гола. Тим Синише Михајловића успео је да ишчупа бод, док је ас „љубичастих“ стигао чак до 19. поготка ове сезоне.
Душан Влаховић не престаје да терорише противничке мреже на Чизми. У претходном голу је „паненком“ матирао голмана Јувентуса из пенала, а сада је такође био прецизан с беле тачке у 21. минуту, чиме је донео предност Фјорентини.
Ипак, свега 10 минута касније искусни Родриго Паласио је изједначио резултат, а до краја полувремена су мреже мировале на „Ренато Дал'Ари“.
Фудбалер Јувентуса Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2021
Чизма више није црно-бела
Наставак је донео чак четири нова поготка, по два са обе стране, а у главној улози били су већ поменути 21-годиошњи Срби и времешни Паласио.
Прво је Бонавентура у 64. минуту донео нову предност „виоли“ у Болоњи, да би Паласио још једном анулирао предност гостију. Онда је на сцену ступио Влаховић који је погодио на асистенцију Пулгара, чиме је стигао до 19. гола ове сезоне у Серији А.
И таман када се очекивало да ће млади ас славити у двобоју са Синишом Михајловићем на Ускрс, Паласио је хет-триком у 84. минуту поставио коначних 3:3 у спектакуларном мечу 34. кола италијанског шампионата.
Болоња је на 12. месту са 39 бодова, док је Фјорентина 14. на табели Серије А.
Шампионску титулу освојио је Интер, с обзиром на то да је Аталанта освојила само бод у двобоју са Сасуолом (1:1), чиме су неро-азури и математички обезбедили прво место. Чета Антонија Контеа има 13 бодова више четири кола пре краја од Аталанте. На тај начин окончана је сурова доминација Јувентуса.
► Марковић бесан ко рис: За такве као што је Асано, у Партизану нема места!