Будућност уз 25 „пенала“ за полувреме до победе над Баранима /видео/

© Фото : АБА лига/Будућност ВОЛИДетаљ са утакмице Будућност – Морнар
Детаљ са утакмице Будућност – Морнар - Sputnik Србија, 1920, 03.05.2021
Кошаркаши Будућности савладали су Морнар резултатом 97:88, у првом мечу другог полуфинала АБА лиге, одиграном у Подгорици.
Будућност је дошла на корак до пласмана у велико финале, баш као и претходно Црвена звезда, а прилику да овери пролаз имаће 7. маја од 21.00 у Бару.
​Утакмица је почела у солидном ритму, а у њу су боље ушли гости, који су први дошли до осетније предности.
У једном тренутку прве деонице било је 20:12 за Баране, али је домаћин убрзо дошао чак и до вођства преко Ивановића и Николића.
Уласком Милка Бјелице гости су, ипак, успели да воде на крају прве четвртине (28:31).
​Првих десет минута донело је чак 59 поена, да би у другој ритам утакмице значајно опао, највише захваљујући судијама.
Често гледање снимака, уз прегршт фаулова и слободних бацања, допринели су томе да други квартал не буде ни изблиза занимљив као први, иако су постигнута 44 поена.
Будућност је на полувреме отишла са предношћу од једном поена, а на томе је „захвална“ могла да буде лошем извођењу пенала.
Подгоричани су погодили само 15 шутева са линије пенала из нестварних 25 покушаја за полувреме, док је Морнар био на 8/12 – успут направивши фрапантних 18 фаулова – па је резултат био 52:51.
​Американци из редова Морнара добро су отворили трећи квартал, направивши серију којом су гости дошли до нове предности.
Међутим, као и у претходним деловима утакмице, њихова радост није дуго трајала, пошто им се резултатски „вишак“ експресно отопио.
Пред крај треће четвртине распуцао се Никола Ивановић, чијим погоцима није било краја, па је Будућност направила нови преокрет и пред последњих десет минута имала предност од 77:69.
​Барани су током четврте деонице покушавали да ухвате прикључак, али им то није полазило за руком.
Судијске одлуке им ни током овог дела игре нису биле наклоњене, а Будућност је успела да одбије сваки напад.
У тренутку када су изабраници Михајла Павићевића пришли на седам поена заостатка, уследиле су две везане тројке Данила Николића, којима је и дефинитивно решено питање победника, те је на крају на семафору стајало: 97:88.
Најбољи код победника био је Џастин Кобс са 22 поена, четири скока и седам асистенција, док га је сјајно пратио Никола Ивановић са 18 поена и седам успешних проигравања.
На другој страни истакао се Џејкоб Пулен са 24 поена и пет асистенција. Дерик Нидам, Ајзеа Вајтхед и Милко Бјелица су додали по 12 поена.