Звезда „просула“ три бода – Рад од 0:2 до 2:2 против шампиона Србије!

© Фото : ФК Црвена звездаФК Црвена звезда
ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 05.05.2021
Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено против Рада 2:2, у 35. колу Суперлиге Србије. Рад, домаћин ове утакмице, дошао је до веома важног ремија у борби за опстанак, те сада има само бод мање од Пролетера, Вождовца и Радничког из Ниша који се налазе изнад црте.
Шампион Србије ушао је у утакмицу као велики фаворит, очекивало се да ће без проблема доћи до три бода, али Рад се у последње време налази у сјајној форми, те је „откинуо“ бод црвено-белима.
Звезда је одлично отворила меч, после 40 минута игре имала је два гола предности, али домаћи играчи успели су да смање заостатак после само 60 секунди, па је на полувремену резултат био 1:2 у корист екипе Дејана Станковића.
У наставку утакмице екипа са Бањице дошла је до изједначења преко Шарића и до краја сусрета резултат се није мењао, 2:2.
Рад је дошао до злата вредног бода и сада је веома близу Пролетеру, Радничком и Вождовцу који се налазе изнад зоне испадања.
Са великом иницијативом су црвено-бели ушли у меч. Већ у петом минуту је Павков два пута добро гађао главом, али је Кахриман успео да сачува мрежу. Константно је Звезда нападала противника, а у 13. минуту је Гаврић гађао изнад пречке на добар центаршут Гајића. Четири минута касније је Николић одлично упослио Павкова, који је ,,из прве” гађао, али је Кахриман још једном одбранио ударац нападача.
У великом проблему да изнесе лопту са своје половине је био Рад у првих пола сата меча. Кружили су играчи Црвене звезде око гола противника, а Павков је чак пет пута био у шанси да угрози гол екипе са Бањице.
Успела је Звезда да сломи одбрану домаћина и поведе у 31. минуту. Иванић је одлично дриблао на десној страни, а онда је уочио самог Фалка, који је после варке телом ,,избацио” дефанзивце домаће екипе и рутински погодио са пет метара за 1:0.
Гости су по први пут запретили преко Калуђеровића у 38. минуту, када је ударцем затресао стативу Борјана. Удвостручили су црвено-бели предност у 42. минуту, комбиновали су Фалко и Гајић на десној страни, а после одбране Кахримана, лопта је дошла до Павкова, који је све то одлично испратио и погодио на празан гол за 2:0.
Само минут касније је успела домаћа екипа да смањи резултат на 2:1 поготком Младеновића.
Нешто слабији темпо је био на старту другог полувремена. Звезда је запретила у 50. минуту, када је Фалко гађао са дистанце, али сигуран је био Кахриман. Играо се 63. минут када је Бакајоко гађао са дистанце, али је голман домаћих успео да одбрани његов покушај.
Рад је поравнао резултат у 75. минуту преко Шарића, а Крстовић иако је унео неопходну свежину у редове тима Дејана Станковића, у неколико наврата био је без среће у завршници.
Стегли су црвено-бели обруч око гола Рада, било је много изгледних прилика, али се резултат није мењао. Фалћинели је у 88. минуту могао да реши питање победника, али је гађао преко гола Кахримана, што је била и последња конкретна прилика на мечу.
Трагедија која је променила фудбал: „Отац је мислио да би Хитлера победио једном руком“
Упозорење због најаве санкција, али и – осуда „сепаратизма“
Европа бруји због новог скандала: „Судија нас је псовао, чуо сам, ми бисмо били кажњени за то“