Радоњић распаметио Немце – гол и асистенција /видео/

© REUTERS / AZIZ KARIMOVНемања Радоњић у дуелу са фубалером Азербејџана
Немања Радоњић у дуелу са фубалером Азербејџана - Sputnik Србија, 1920, 06.05.2021
Фантастична партија српског репрезентативца Немање Радоњића у важној победи Херте над Фрајбургом - 3:0 (2:0) у 30. колу Бундеслиге. Брзоноги крилни фудбалер уписао је асистенцију и постигао првенац у тријумфу који је извукао Берлинце из опасне зоне.
Херта се грчевито бори за опстанак, а Немања Радоњић максимално користи сваку прилику која му се укаже.
Иако није стандардан, откако је стигао на позајмицу из Марсеља, Радоњић кад год се нађе на терену покушава да помогне екипи.
Немања Радоњић и Златко Јунузовић у окршају на фудбалској утакмици Црвена звезда - Салцбург у Београду - Sputnik Србија, 1920, 06.05.2021
Звезда неће „мачке у џаку“, сезона је трошења на домаће
Овога пута му је тренер Дардаи пружио шансу од првог минута и хитроноги Србин му се одужио са фантастичном асистенцијом, касније још ефектнијим голом за коначних 3:0.
Кшиштоф Пјонтек начео је мрежу Фрајбурга у 13. минуту, да би Пекар у 22. дуплирао предност. Управо је том голу претходило право мало ремек-дело Радоњића.
Пробио је по левој страни, „изломио“ је ривала и посла га у рекламе, после чега је уследио савршен центаршут, те је Пекарик главом проследио лопту иза леђа голмана гостију.
А шта тек рећи за гол који је Немања Радоњић постигао у 85. минуту. На половини Херте је добио дугу лопту од Самија Кедире, пребацио је ривала и дао се трк.
Сви врло добро знају да када Србин „седне на мотор“, немогуће га је стићи и зауставити. Зачас се створио у казненом простору, где је нанизао још неколико ривала, а онда рутински послао лопту у гол.
Злата вредна асистенција и првенац Радоњића који би лако могао Херти да значи и опстанак у Бундеслиги.
► Кристијано Роналдо се укључио у борбу за Гаврилов живот!