Звезда добила „хладан туш“ у Републици Српској – поново!

© Фото : АБА лига/Игокеа/Никола ВарунаКошаркаш Игокее Далибор Илић закуцава против Црвене звезде
Кошаркаш Игокее Далибор Илић закуцава против Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2021
Црвена звезда није успела да на гостовању победи Игокеу и лакшим путем се пласира у финале АБА лиге, пошто је тим из Републике Српске био бољи резултатом 81:68.
С обзиром да је Звезда била боља у првом мечу, плеј-оф серија јадранског првенства се враћа у Београд, где ће после такозване мајсторице (уторак, 11. мај) бити познат финалиста АБА лиге.
Игокеа је и други пут ове сезоне успела да одбрани домаћи терен у Лакташима, пошто је црвено-беле претходно декласирала у регуларном делу сезоне.
Подсетимо, победник АБА лиге ће наредне сезоне играти у Евролиги, а у друго финале ће бољи из окршаја Морнара и Будућности, која пред реванш у Бару води са 1-0.
Анализу утакмице Игокеа – Црвена звезда, али и бројне друге ствари из света кошарке, можете да погледате у емисији „Миљанов корнер“, које је гост Владимир Кузмановић.
​У каквом смеру иде утакмица могло се наслутити већ после првих неколико минута, пошто је домаћин много боље почео.
Доста промашаја и изгубљених лопти од стране црвено-белих допустило је противнику да веома брзо дође до двоцифрене разлике.
Кроз Звездин обруч је пролазила лопта за лоптом, па је после првих десет минута било 23:13.
​Изабраници Дејана Радоњића су у једном тренутку смањили предност са 14 на осам поена заостатка, али је од тог тренутка поново све кренуло низбрдо.
Једна тројка Давидовца није била довољна да се спречи повећање предности тима из Лакташа, који су „сипали“ из свих позиција, без икаквих проблема.
Изузетно расположена спољна линија Игокее успела је да се избори за велику предност на полувремену (45:31).
​Почетак треће четвртине није донео много не само добре, већ кошарке уопште, пошто су за свега три минута досуђене четири техничке грешке.
Поред тренера обе екипе, по опомену пред искључење добили су и Звездини Американци, Џордан Лојд и Кори Волден, због приговора.
Иако у неким утакмицама ствари као што су техничке грешке могу позитивно да утичу на екипу којој је потребно нешто да је покрене, то се није десило на овој.
Играчи Игокее су наставили да погађају велики број шутева, док су за три поена били прецизни у невероватних 52 одсто случајева.
Средином треће деонице било је +21 за Игокеу, па је питање победника мање-више било решено пред улазак у последњих десет минута (65:48).
​Звезда се није предавала упркос практично ненадокнадивом заостатку.
Српски играчи су направили највећу превагу у последњем кварталу, успевши да заостатак веома брзо смање, а онда у једном тренутку дођу и на једноцифрен заостатак.
Међутим, времена је било све мање и мање, а Звезда није користила своје шансе онолико колико је било потребно како би се меч увео у драматичну завршницу.
Промашени шутеви су поново били највећи проблем за црвено-беле, па је Игокеа успела да меч мирно приведе крају и закаже „мајсторицу“.
​Најбољи у победничком саставу били су Ентони Клемонс са 18 и Един Атић са 17 поена.
Са клупе је одличан допринос имао Стефан Пот, који је за 12 минута постигао 14 поена, док је двоцифрен био и Стивен Греј са 11 поена.
На другој страни се истакао Огњен Добрић, који је имао 17 поена, а пратио га је Дејан Давидовац са 12.
Џордан Лојд је имао 11 поена, али уз шут из игре од 4/12, док је исти број поена постигао Марко Симоновић. Кори Волден је имао шест асистенција, али само два поена уз 0/7 из игре.