Скандалозан пенал, преокрет и „ударање у главу“ – Челси одржао лекцију „Грађанима“ /видео/

© AP Photo / Laurence GriffithsДетаљ са дуела Челсија и Манчестер ситија
Детаљ са дуела Челсија и Манчестер ситија - Sputnik Србија, 1920, 08.05.2021
Фудбалери Челсија су са 2:1 савладали Манчестер сити у 35. колу Премијер лиге, односно дуелу тимова који ће играти у финалу Лиге шампиона.
Александар Чеферин и Славиша Кокеза - Sputnik Србија, 1920, 06.05.2021
Случај „УЕФА“ – погледај под „Кокеза“
Тренери су у меч ушли са великим опрезом, имајући у виду да ће се ускоро састати у много значајнијем дуелу, а на крају је клуб чији је власник руски милијардер Роман Абрамович преокретом успео да стигне до победе.
Први гол на утакмици био је дело Рахима Стерлинга, капитена Манчестер ситија, који је мрежу Челсија затресао у 44. минуту после нехотичне асистенције Серхија Агуера.
Практично једини нападач у тиму тренера Пепа Гвардиоле је добио прилику да наступи од старта утакмице, али се прописно обрукао у трећем минуту надокнаде времена.
Агуеро је добио прилику да изведе пенал, покушао је да голмана Едуарда Мендија превари шутем „пањенком“, али је сјајни чувар мреже остао на линији, сачекао шут и рутински одбранио неозбиљан ударац Аргентинца.
Од тог момента и после паузе између полувремена, ствари су се промениле на терену, а изједначење је у 63. минуту донео Хаким Зајех, на асистенцију Сесара Аспиликуете,  након лоше реакције Ајмерика Лапорта који је тражио од судија прекршај  на средини терена.
Два гола Челсија су у наставку поништена због офсајда, али не и онај у другом минуту надокнаде времена, када је мрежу домаће екипе затресао леви бек Челсија Маркус Алонсо, после чега је тренер Ситија Гвардиола бурно реаговао ударајући се у главу.
​Овом победом Челси се приближио Манчестер јунајтеду на три бода разлике, заузима треће место са 64 поена, али тим са Олд Трафорда има две утакмице мање.
Важније од тога, лондонски клуб сада има бод више у односу на четвртопласирани Лестер, а до краја сезоне одиграће још три утакмице.