Звезда се наљутила на Златибор и спаковала му шест голова /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара
Фудбалери Црвене звезде на утакмици против Новог Пазара - Sputnik Србија, 1920, 09.05.2021
Фудбалери Црвене звезде савладали су Златибор из Чајетине резултатом 6:1, у утакмици 36. кола Суперлиге Србије.
Звезда се вратила на победнички колосек после неочекиваног ремија са Радом у прошлом колу, па после 36 утакмица има 33 победе и три нерешена резултата – за огромна 102 бода.
Ова утакмица није имала резултатски значај, пошто су црвено-бели четврту узастопну титулу оверили пре неколико кола, док је Златибор завршио учешће у елитном рангу српског фудбала.
Звезда је офанзивно ушла у дуел у жељи да брзо реши питање победника, али није успевала да дође до већих шанси.
У 26. минуту је уследио шок на стадиону „Рајко Митић“, пошто су гости из Чајетине повели преко Стефана Вукића, који је сјајним ударцем погодио рашље гола Зорана Поповића.
После примљеног гола уследио је велики притисак Звезде, али изједначујућег гола није било. Прилике су пропустили Николић и Бен, па се на полувреме отишло са 0:1, што је, како се испоставило, разљутило Звездине играче.
Теренска иницијатива се изабраницима Дејана Станковића, ипак, исплатила, и то одмах по старту другог полувремена.
Први гол за своју екипу постигао је Мирко Иванић у 47. минуту, да би само два минута касније видели велики преокрет, пошто је Иванић постигао и други гол за само четири минута игре.
Шампион Србије је комплетирао такозвани „блицкриг“ у 55. минуту, када се Вељко Николић искупио за промашај из првог полувремена и повисио на 3:1.
До краја утакмице се играчи Златибора ништа нису питали, већ су само покушавали да се спасу убедљивог пораза.
У 67. минуту се у листу стрелаца уписао и млади Жељко Гаврић, да би се за „петарду“ у 70. минуту побринуо Гелор Канга, који се практично ушетао у гол после асистенције Фалчинелија.
На коначних 6:1 поставио је Милан Павков у 84. минуту утакмице.
У наредном колу, 15. маја, Звезда гостује Бачкој, док Златибор дочекује Раднички из Ниша.