Америка у шоку због Бобанове „српске тројке“! /видео/

© AP Photo / Nick WassЦентар Далас Маверикса, Бобан Марјановић
Центар Далас Маверикса, Бобан Марјановић - Sputnik Србија, 1920, 10.05.2021
Бобан Марјановић, репрезентативац Србије, убацио је прву тројку у овој сезони НБА лиге у победи Далас Меверикса над Кливленд Кавалирсима резултатом 124:97, а тај меч је обележило и ново искључење Луке Дончића.
Сјајни центар је добио прилику да заигра у финишу меча, на терену је провео свега четири минута, али је за то време уписао седам поена уз два скока.
Марјановић је целу клупу свог тима подигао на ноге када је из контранапада успео да убаци шут за три поена.
Посебну реакцију на то имали су амерички коментатори...
​Реакција која ће остати упамћена је и она коју је имао Лука Дончић када му је додељена искључујућа грешка, након сукоба са Колином Секстоном у трећој деоници.
​Ипак, то неће значити суспензију за наредну утакмицу, која му прети због тога што је већ уписао 15 техничких грешака у сезони, пошто су му арбитри досудили намерну личну грешку другог реда, која значи удаљаваље са утакмице на којој је то урадио.
Дончић је за 22 минута на паркету уписао 15 поена и по пет скокова и асистенција, а ни његово одсуство није могло да помогне Кливленду да остане непоражен.
► У Денверу се говори о судијама, али Америка прича о двојици страшних кошаркаша
► Хоће ли Зенит проћи као Звезда?
► „Судије, гадите нам се“ – Јокића тукли, арбитри ћутали, а Денвер после драме изгубио /видео/