Звезда прегазила Бачку на последњем гостовању у сезони /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде: Филипо Фалко, Милан Павков и Мирко Иванић
Фудбалери Црвене звезде: Филипо Фалко, Милан Павков и Мирко Иванић - Sputnik Србија, 1920, 14.05.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су Бачку 5:0 у претпоследњем колу Суперлиге Србије. Актуелни четвороструки узастопни шампион Србије отпор противника сломио је у првом полувремену када је постигао четири гола.
Изабраници Дејана Станковића рутински су одрадили посао на последњем гостовању у сезони, те су се приближили рекорду по броју освојених бодова у једној сезони. Звезда је са нова три бода дошла до 105, па само Селтик, који је освојио 106 у сезони 2016/2017, има више од клуба из Љутице Богдана.
Црвено-бели мрежу противника начели су у 15. минуту. Канга је центрирао, а Павков је главом савладао голмана Бачке.
До другог гола није се чекало пуно. Канга се поново нашао у улози асистента, а Гаврић је у 24. минуту дуплирао предност Звезде.
Наставили су гости да мељу, те је у 32. минуту на семафору било 0:3. Петровић је упутио снажан ударац и голман није успео да га заустави.
Ту није био крај Звездиног „торнада“. Жељко Гаврић постигао је свој други, укупно четврти гол екипе на овом мечу, и на полувреме се отишло са резултатом 0.4.
У наставку утакмице изабраници Дејана Станковића нису форсирали. Одржавали су предност и на крају су рутински дошли до три бода.
Коначан резултат поставио је Мирко Иванић у 86. минуту.
Звезда у последњем колу чека Металац, а Бачка гостује у Радничком у Нишу.
Кризни штаб јасан: Без навијача у финалу Купа
Руси су желели да му виде леђа, а Србин их је ућуткао трофејом који је посветио преминулом оцу