Нова Јокићева МВП партија – Србин разбио Детроит па одмарао /видео/

© AP Photo / Chris CarlsonНикола Јокић у дуелу против Шарлот Хорнетса
Никола Јокић у дуелу против Шарлот Хорнетса - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2021
Српски мајстор кошарке Никола Јокић наставио је да терорише ривале у најјачој лиги на свету пред сам крај регуларног дела сезоне, и почетак плеј-офа. Денвер је победио Детроит резултатом 104:91, а Сомборац је уписао 16. овосезонски, а укупно 58. у каријери трипл-дабл, после чега га је тренер Мајкл Мелоун послао на заслужени превремени одмор.
Од самог старта Никола Јокић се разгоропадио, па је већ на крају првог полувремена био надомак трипл-дабл учинка, с обзиром на то да је имао 13 поена уз девет скокова и исто толико асистенција.
Црвена звезда и Партизан, кошарка  - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2021
Пројекат моћника и американизација – пропаст Јадрана
Српски центар је већ у уводним минутима треће четвртине успео да буде троцифрен у поменутим колонама, а меч је завршио са 20 поена, 15 скокова и 11 асистенција, док у четвртој деоници није улазио на паркет већ је уживао у унапред обезбеђеном тријумфу Нагетса.
​​Поигравао се Јокић, који је укупно на паркету провео тек нешто више од 26 минута, са кошаркашима Детроита, који нису имали решење за њега. Подршку је имао од Хауарда који се такође заутавио на 20 поена, и надокнадио је скромно нападачко издање Портер Џуниора.
Тренер Денвера Мајкл Мелоун причао је пре меча да Нагетси морају да буду паметни пред почетак плеј-офа, да не смеју да изгубе више ниједног кошаркаша, па зато не чуди што је Јокић пре времена изведен из игре.
Наравно, Мелоун се после нове победе своје екипе осврнуо на још једну маестралну партију српског центар, који води у трци за МВП признање ове сезоне.
„Никола је невероватна ове године. Мислим да нема никакве дилеме да је МВП за ову сезоне“, кратко је истакао Мелоун.
Од српских кошаркаша који су у ноћи између петка и суботе истрчали на паркет, заиграо је само Алексеј Покушевски чија је Оклахома поражена од Јуте резултатом 109:93.
Покушевски је меч завршио са шест поена, девет скокова и једном асистенцију, док је најефикаснији у табору „џезера“ био је Бојан Годановић са 22 поена.