Као гром из ведра неба – пораз Партизана! /видео/

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана током меча против Младости у Лучанима
Фудбалери Партизана током меча против Младости у Лучанима - Sputnik Србија, 1920, 18.05.2021
Фудбалери Партизана доживели су неочекиван пораз од Младости резултатом 1:0, у последњем колу Суперлиге Србије, чиме је прекинута серија црно-белих од седам победа у низу у домаћем првенству.
Овај меч није имао резултатски значај ни за једну екипу, пошто је одавно познато да је Партизан други, а Младост далеко од зоне испадања, али и Европе.
Ипак, нико није очекивао овакав резултат, а додатно је изненађујући када се узме у обзир да је Александар Станојевић у Лучанима извео практично најјачи састав.
Партизан се сада окреће главном циљу за остатак сезоне, а то је јуриш на трофеј Купа Србије, у којем се у финалу састају са Црвеном звездом 25. маја.
Једини гол на мечу постигао је Милан Бојовић у 24. минуту утакмице. Иначе, Бојовић је поникао у школи црно-белих, па погодак није прославио.
Партизан је офанзивно ушао у меч желећи да што пре дође до гола којим би себи олакшао посао у наставку, али је и Младост у првих 15 минута имала неколико шанси.
Средином другог полувремена домаћин је имао иницијативу, која му се исплатила у 24. минуту када је мрежу противника затресао Бојовић.
Покушаји Станојевића да мотивише своје играче нису уродили плодом, па је крајем првог полувремена умало било 2:0.
Иако су играчи Младости тражили пенал због навода да је Вујачић играо руком у казненом простору, нису га добили.
​На полувреме се отишло са предношћу за екипу из Лучана, а 1:1 је могло да буде већ у првом минуту наставка, када је Јовић веома лоше шутирао из изгледне позиције.
Гости су наставили да нападају свим силама, али никако нису могли да створе стопостотну шансу.
У последњих десетак минута црно-бели су имали неколико шанси, а притисак на домаћина био је огроман. Ипак, мрежа Миловића је остала да мирује и после петог минута надокнаде.