Звезда оборила светски рекорд, али и засенила Партизан /видео/

© Фото : ФК/Црвена звездаЗвезда
Звезда - Sputnik Србија, 1920, 19.05.2021
Фудбалери Црвене звезде су на импозантан начин спустили завесу на крај сезоне у Суперлиги! Победом над Металцем из Горњег Милановца у последњем, 38. колу - 5:1 (3:0) оборили су два рекорда, од којих је посебно фасцинантан онај по броју освојених бодова у једној сезони.
Казнена експедиција са Маракане, надмашила је и послала у историју Селтиков рекорд од 106 бодова, с обзиром на то да су црвено-бели до 32. титуле стигли са 108 освојених бодова!
И то није једини рекорд који је Црвена звезда оборила 19. маја 2021. године и који ће златним словима бити исписан у блиставу историју клуба из Љутице Богдана. Наиме, Звезда је и по броју голова успела да надмаши рекорд који је држао Партизан у сезони 1999/00, када је Јешићев тим постигао 111 голова.
Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 19.05.2021
Звезда открила где ће славити титулу /фото/
Актуелни шампион Србије, који се и четврту годину заредом шепури на врху табеле, стигао је до невероватне бројке од 114 погодака, наспрам свега 20 примљених у 38 одиграних кола Суперлиге.
Црвено-бели су у последњем колу као домаћини декласирали екипу Металца из Горњег Милановца, а кренули су силовито. Већ у другом минуту десни бек Милан Гајић је погодио мрежу гостију, да би преднос у петом минуту дуплирао Ел Фарду Бен.
Није то био коначан резултат првог полувремена, пошто је репрезентативац Коморских острва још једном погодио до одласка на одмор - 3:0. Већ тада је надмашен рекорд Партизана од пре 20 и кусур година. Звезда је добацила до магичних 112 голова, што никада ниједном тиму у Суперлиги није пошло за ногом.
У наставку тим Дејана Станковића није спуштао ногу с „папучице за гас“, па је као плод такве игре стигао још један гол, егзекутор је био Гелор Канга.
​Горак укус у устима тима из Горњег Милановца успео је бар мало да спере Игор Максимовић који је у 69. минуту матирао Зорана Поповића, који је на полувремену ушао уместо првог голмана Милана Борјана.
До краја Црвена звезда је имала и пенал, а прецизан с беле тачке у 77. минуту био је Милан Павков.
​Звезда је одрадила своје, „олупала“ је и Металац, срушила светски и Партизанов рекорд, и сада се мирне главе окреће трофеју Купа Србије, где је 25. маја на Маракани очекује двобој с највећим ривалом, црно-белима из Хумске.
► Натерао је Мексико да заборави на Хрватску – уз црно-бело и три прста /фото, видео/
► Лазетић за Спутњик о притисцима у Србији: Прави се питање живота и смрти