Краљ са десет метара срушио Вориорсе, крај за „лудог Србина“ /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillЛеброн Џејмс (десно) и Стеф Кари после победе Лејкерса над Вориорсима у плеј-ину
Леброн Џејмс (десно) и Стеф Кари после победе Лејкерса над Вориорсима у плеј-ину - Sputnik Србија, 1920, 20.05.2021
Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса су се пласирали у плеј-оф НБА лиге, Голден Стејт Вориорси ће морати на поправни са Мемфис Гризлисима, док су сезону завршили Сан Антонио Спарси.
Лејкерси су савладали Вориорсе са 103:100 тројком Леброна Џејмса са око десет метара и обезбедили директан пласман у доигравање са седме позиције на Западу, где их очекује серија са Финикс Сансима.
Утакмица у Стејплс центру деловало је као да ће имати изненађујући крај, пошто су Вориорси водили 36 минута, а имали преднос и у завршници.
Средином треће деонице било је 12 поена предности за госте, али су Лејкерси направили преокрет. Ипак, на два и по минута до краја било је +3 за Голден Стејт.
Уследило је неколико успешних напада на обе стране, да би Леброн Џејмс на 58 секунди до краја погодио далекометну тројку за, како се испоставило, коначних 103:100.
​Краљ Џејмс је утакмицу завршио са 22 поена, 11 скокова и десет асистенција, а у стопу га је пратио Ентони Дејвис са 25 поена и 12 ухваћених лопти.
На другој страни незаустављив је био Стеф Кари са 37 поена. Ендрју Вигинс је додао 21 поен, док је Дрејмонд Грин имао девет скокова и осам асистенција.
Гризлиси су савладали Спарсе са 100:96 и елиминисали их из плеј-офа, па ће се за осмо место Запада борити са Вориорсима.
Мемфис је фуриозно ушао у меч и направио серију од 27:6, а предност је убрзо наставила да расте. Међутим, већ до полувремена изабраници „лудог Србина“ Грега Поповича су успели да дођу до егала.
Никола Јокић и Ентони Дејвис - Sputnik Србија, 1920, 19.05.2021
Амерички принципи падају пред српским генијем
Гости су у једном тренутку последње деонице успели и да поведу, али снаге да сачувају вођство нису имали.
Код победника су се истакли Дилон Брукс са 24 поена, Јонас Валанчунас са 23 поена и 23 скокова и Џа Морент са 20 поена и по шест скокова и успешних додавања.
На другој страни Демар Дерозан је имао 20 поена, колико је убацио и Руди Геј. Келдон Џонсон је додао 11 уз 11 скокова, Џејкоб Пертл је имао 10+10, а трипл-дабл је забележио Дежонте Мареј, који је имао десет поена, 13 скокова и 11 асистенција.