Драма у Подгорици и пораз Звезде!

© Фото : АБА лига/Драгана СтјепановићКошаркаши Црвене звезде у Подгорици
Кошаркаши Црвене звезде у Подгорици - Sputnik Србија, 1920, 22.05.2021
Кошаркаши Будућности победили су Црвену звезду резултатом 75:71 и остали у животу у финалу АБА лиге.
Звезда није успела да у првом мечу у Подгорици дође до трофеја, пошто је Будућност одбранила домаћи терен и заказала четврти меч великог финала, који је на програму 24. маја.
На трибинама дворане „Морача“ у Подгорици било је око 2.000 навијача, а утакмица је прошла без инцидената.
Питање победника решено је у драматичној завршници у којој се боље снашла Будућност после сјајне роле Амадеа Дела Валеа и несрећног фаула Бранка Лазића у последњим секундама последњег напада домаћина.
Подсетимо, најбоља екипа на Јадрану ће се наредне сезоне такмичити у елитној Евролиги, што је екипама битно колико и титула шампиона.
​Почетак прве четвртине био је веома „тврд“, уз много промашаја на обе стране, али и добре одбране.
Неколико лоших потеза Хола домаћин је казнио са само три поена, колико је постигнуто у прва три минута прве четвртине.
​Ни наставак прве деонице није много тога лепог за око донео. Звезда је ухватила велики број офанзивних скокова које није искористила, док је Будућност промашила велики број зицера.
Сјајна рола Дејана Давидовца у завршници донела је гостима предност после првих десет минута (15:19).
​Друга четвртина почела је бољом игром Будућности и брзим тајм-аутом Дејана Радоњића.
Серију Будућности од 7:0 прекинуо је Џордан Лојд, који је преузео одговорност и свој тим држао у игри током друге деонице.
Крај првог полувремена дошао је после тројке Дела Валеа, после које је црногорски представник отишао на паузу са 35:32.
​Бољи старт треће деонице имала је Звезда, која је успевала да остане у игри упркос томе што су Подгоричани у том тренутку извели двоцифрено више слободних бацања.
Тројком Волдена црвено-бели су повели на пет минута до краја, али је уследио одговор Ивановића, а затим и четврти фаул Волдена.
Звездина предност се напрасно истопила у завршници треће четвртине, па је пред последњих десет минута Будућност водила са 51:47.
​Изузетно битне ствари на терену радио је Лазић, који је у само неколико минута украо две лопте и ухватио офанзивни скок за веома битне поене.
Ипак, Будућност је наставила да погађа шутеве и на око четири минута до краја било је +7. Али, драми ту није био крај.
На минут до краја Огњен Добрић је погодио тројку за 70:69, да би истом мером у наредном нападу одговорио Дела Вале.
Лојд је смањио на минус два на 36 секунди до краја, а у наредном нападу је Лазић фаулирао Дела Валеа у последњим секундама напада, којим је Италијан добио два слободна бацања.
Погодио је оба, повисио предност своје екипе на +4 и тиме решио питање победника.
Најбољи код победника био је херој Дела Вале, који је постигао 19 поена.
По 11 су убацили Днаило Николић и Никола Ивановић, док је девет имао Мелвин Еџим, који је утакмицу завршио раније због пет фаулова.
На другој страни се највише истакао Џордан Лојд са 19 поена и седам асистенција.
Огњен Добрић је поново био један од бољих са 17 поена, док су по десет убацили Лендри Ноко (11 скокова) и Дејан Давидовац (8 скокова).