Роман ће своју чету, ипак, гледати међу елитом!

© AP Photo / Nick PottsФудбалер Челсија Кристијан Пулишић у дуелу са дефанзивцем Астон Виле Метом Таргетом
Фудбалер Челсија Кристијан Пулишић у дуелу са дефанзивцем Астон Виле Метом Таргетом - Sputnik Србија, 1920, 23.05.2021
Фудбалери Челсија, којег је власник руски олигарх Роман Абрамовић, успели су да се изборе за пласман у Лигу шампиона после драматичног последњег кола Премијер лиге.
Челси је изгубио на гостовању Астон Вили резултатом 2:1, али је, ипак, завршио на четвртом месту, са два бода више од Лестера.
Вила је повела у 43. минуту преко Траореа, да би предност дуплирао Ел-Гази у 52. минуту утакмице.
Вернеру је поништен гол у 59, а предност домаћина смањио је Чилвел у 70. Ипак, сва нада је пала у воду када је Аспиликуета добио црвени картон у 89. минуту.
​Разлог Челсијевог славља је тај што Лисице нису успеле да задрже предност против Тотенхема, који је био бољи на гостовању са 4:2.
Сјајни Џејми Варди је постигао два пенала за првих сат времена игре, а после одговора Харија Кејна било је 2:1 за домаћина.
Због резултата Челсија, Лестеру је било потребно да задрже резултат како би прошли у ЛШ, али је уследила рапсодија Певаца.
Аутоголом Шмајхела у 76. минуту је дошло до изједаначења, предност гостима је донео Бејл у 87, да би затим у 94. поставио и коначан резултат.
​То значи да су се у Лигу шампиона пласирали – поред шампиона Манчестер ситија и другопласираног Манчестер јунајтеда – трећепласирани Ливерпул и Челси.
Лестер ће морати да се задовољи играњем у Лиги Европе, где иде са петог места Премијер лиге, док ће им се у истој придружити Вест Хем. Тотенхем ће наредне сезоне играти у новокомпонованом такмичењу, Лиги конференција.
Велику ствар учинио је и Сити, који је прегазио Евертон са 5:0 на домаћем терену, уз феноменалну партију Серхија Агуера.
Један од најбољих играча у историји тог клуба је оборио рекорд по броју голова за исти тим у Премијер лиги (184), пошто је Карамелама дао два у самој завршници.
После Де Брујнеа, Жезуса и Фодена, искусни Аргентинац, који ће ове сезоне напустити Грађане, је погодио мрежу гостиоју у 71. и 76. минуту утакмице.