Богдан бриљирао у паклу Медисон Сквер Гардена! /видео/

© AP Photo / Seth WenigКошаркаши Треј Јанг и Богдан Богдановић – Атланта Хокс
Кошаркаши Треј Јанг и Богдан Богдановић – Атланта Хокс - Sputnik Србија, 1920, 24.05.2021
Богдан Богдановић, кошаркаш Атланте Хокс, одиграо је одличну утакмицу против Њујорк Никса у фантастичној атмосфери у Медисон Сквер Гардену. Хокси су захваљујући српском кошаркашу, али и сјајном Треју Јангу направили брејк и повели са 1-0 у серији – 107:105.
Публика у Њујорку позната је као најватренија, као најближа европској публици, и то су показали у првом мечу плеј-офа најјаче кошаркашке лиге на свету.
Навијачи Никса ужелели су се плеј-оф кошарке, те су створили атмосферу у којој сваки играч ужива. Богдановић, који је играо за Партизан и Фенербахче, добро је упознат са оваквим амбијентом и логично пружио је одличну партију.
Богдан је на терену провео 34 минута, а меч је завршио са 18 поена, четири скока, две асистенције и две украдене лопте, уз 7/15 из игре и 4/9 ван линије за три поена.
Од четири тројке Богдановић је у четвртој четвртини погодио три ˜– и то када се највише ломило. Никси су имали моментум, предност од три поена у последњих 70 секунди утакмице, и управо се Богдан побринуо да се у финиш уђе са нерешеним резултатом.
Јанг му је додао лопту, а он је из прве шутирао и погодио само дно мрежице. На 55 секунди до краја резултат је био 103:103. Уследио је драматичан финиш, Јанг је успео да донесе Хоксима +2, а Роуз је на десет секунди до истека времена поново поравнао, 105:105.
Хокси су имали последњи напад, лопта је била у рукама Треј Јанг и омалени плејмејкер успео је да погоди флоутер на 0,9 секунди до краја – 107:105.
Никси за једну секунду нису успели да поентирају, те је Атланта украла прву утакмицу и сада води 1-0.
Најефикаснији у победничком тиму био је Јанг са 32 поена и 10 скокова, поменути Богдановић имао је 18, Вилијамс 13, Колинс 12, а Капела 9 и 13 скокова.
Код домаћина потпуно је подбацио Џулијус Рендл који је из игре шутирао 6/23, а са добрим утакмицама могу да се похвале Буркс са 27 поена и Роуз са 17, пет скокова и исто толико асистенција.
Наредна утакмица игра се у ноћи између среде и четвртка у 01.30.