Фудбалери Црвене звезде подижу трофеј Купа Србије - Sputnik Србија

Незапамћен хаос у финалу Купа – Звезда после пенала срушила Партизан и освојила дуплу круну!

Фудбалери Црвене звезде победом против Партизана после бољег извођења једанеастераца освојили су Куп Србије.
Црвено-бели дошли су до дупле круне после 14 година, док су пехар у Купу подигли први пут после 2012. године.
Током пенала виђена је велика драма, пошто је у трећој серији Никола Крстовић испровоцирао Владимира Стојковића. Голман Партизана унео му је лопту у лице и због тога је добио жути картон.
Уследио је хаос на терену, фудбалери обе екипе су улетели на траву и после неколико минута се ситуација смирила. Стојковићу је то био други жути картон, али према новим правилима, како су рекли у преносу на телевизији, картон у пеналима се рачуна одвојено и због тога голман није искључен.
Пенали су настављени и тамо је херој био Милан Борјан. Голман Црвене звезде одбранио је последња два пенала и актуелни шампион Србије освојио је Куп, а самим тим и дуплу круну.
На старту утакмице црвено-бели запретили су преко Фалћинелија. Играо се други минут када је Катаи пронашао Италијана који је слабијом десном ногом шутирао поред гола.
Звезда је била конкретнија на почетку, у седмом минуту запретио је и Мирко Иванић, потом је и у десетом Марковић реаговао испред фудбалера актуелног шампиона Србије, те је овај период њима припао.
Партизан се убрзо ослободио притиска и у 15. минуту преко Јојића имао је веома добру шансу. Везни фудбалер црно-белих шутирао је са 25 метара, а Борјан је добром интервенцијом спречио вођство противника.
Наставило се у добром ритму, те је у 24. минуту виђена нова шанса. Гајић је послао оштру лопту у казнени простор, Фалћинели је успео да је захвати, али је мало закаснио и није успео да је скрене у мрежу Партизана.
Седам минута касније прилику су имали изабраници Александра Станојевића. Марковић је мајсторски додао лопту до Јовића, а овај није најбоље захватио лопту. Покушао је да пронађе Јојића, али је слабо то урадио и одбрана Звезде на време је реаговала.
Ту није био крај узбуђењима у првом полувремену. Можда и најбољу шансу имала је екипа Црвене звезде. Играо се 42. минут када је Фалћинели петом покушао да постигне гол.
Италијан је на луцидан начин упутио ударац и на његову несрећу завршио је мало поред стативе. До краја првог периода игре мреже су мировале, па се на петнаестоминутну паузу отишло са нерешеним резултатом – 0:0.
На старту другог полувремена нисмо гледали добар темпо, екипе су биле успаване, али брзо се и то променило.
У 60. минуту Катаи је имао добру шансу, али је шутирао снажно преко гола. Пет минута касније узвратили су црно-бели, имали су прилику након грешке Борјана, али је одбрана црвено-белих добро реаговала.
Поново се играо добар фудбал, а завршница утакмице припала је Звезди. Претили су, стварали шансе, али лопта није желела иза леђа Владимира Стојковића.
Резултат се није мењао, те су уследили продужеци. У додатних тридесет минута опао је темпо меча.
Није било великих прилика, можда најбољу имао је Николић, али је Урошевић добро реаговао и избацио лопту.
После 120 минута игре уследили су пенали које је могао да режира само српски фудбал.
Десио се поменути сукоб Владимира Стојковића и Николе Крстовића, затим су и остали улетели, али на срећу све се смирило.
Милан Борјан поново је био херој, те је Звезда освојила Куп и дуплу круну.
22:20 25.05.2021
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Партизан у финалу Купа Србије - Sputnik Србија, 1920

21:47 25.05.2021

Владимир Стојковић добио је други жути картон! Крстовић је испровоцирао Стојковића, овај му је наслонио лопту на главу и због тога је добио други жути картон.

Међутим, није искључен јер по новим правилима картон се у пеналима не рачуна као други, већ се гледа као посебно и одвојено, рекли су у преноси на Арена спорт.

Звезда – Партизан:

0:1 – погодио је Бибарс Натхо.
1:1 – сигуран Милан Родић.
1:2 – Живковић рутински погађа.
2:2 – Стојковић је закачио лопту, али Панков уз доста среће шаље лопту иза леђа голмана.
2:3 – Стевановић сигуран, Борјан још није погодио страну.
3:3 – Крстовић погађа, али је потом Стојковић искључен!

21:36 25.05.2021

Освајача Купа одлучиће једанеастерци.

21:33 25.05.2021

Боља игра црно-белих у завршници. Јојић је покушао да пронађе саиграче у казненом Звезде, али је послао нешто јачу лопту.

21:31 25.05.2021

Живковић је центрирао, а млади фудбалер Партизана непрецизно је шутирао главом.

21:29 25.05.2021

На земљи је завршио Вујачић. Утакмица је настављена.

21:25 25.05.2021
Фудбалери ФК Црвена звезда и ФК Партизан - Sputnik Србија

Леви бек Партизана пробаће да заврши меч, иако је видно да се налази у боловима.

21:23 25.05.2021

Атрактиван шут поред стативе.

21:22 25.05.2021

Марко Живковић заменио је Урошевића.

21:21 25.05.2021
21:18 25.05.2021

Милан Борјан направио је велику грешку и Шћекић је покушао да је искористи.

Гобељић је био на правом месту и избацио лопту ван казненог простора.

Идемо у други продужетак.

21:16 25.05.2021

Крилни нападач Црвене звезде одлучио је да заврши сам и упутио је ударац поред гола.

21:12 25.05.2021

Голман Црвене звезде без већих проблема зауставио је ударац Лутовца.

Солидан покушај фудбалера Партизана.

Дегенек је заменио Иванића, а Вукановић је ушао уместо Фалћинелија.

Било је прилика, али не и голова. Очекује нас додатних 30 минута игре.

20:54 25.05.2021

Срнић није успео да дође до лопте, те је пропала прилика.

20:50 25.05.2021

Указује се помоћ Вујачићу.

Још три минута у регуларном делу меча.

20:46 25.05.2021

Завршница утакмице припада шампиону Србије. Међутим, мреже мирују.

20:43 25.05.2021

Остојић је блокирао добар ударац Фалћинелија. Корнер за Звезду.

20:39 25.05.2021

Бен се одлично окренуо, послао је лопту у казнени простор где се налазио Николић. Добро је шутирао, али је одбрана Партизана у последњем тренутку реаговала.

20:37 25.05.2021

Милуновић је одлично скочио, међутим, Стојковић је био фокусиран и одбранио му је ударац. Била је ово добра прилика за црвено-беле.

20:33 25.05.2021

Лутовац је заменио Марковића, а Натхо је ушао уместо Јовића.

Код Звезде Гобељић је ушао уместо Гајића, а Срнић је заменио Катаија.

20:29 25.05.2021

Лоше је кренуло друго полувреме, али у последњих десетак минута гледамо добар фудбал.

20:28 25.05.2021

Црно-бели у овим тренуцима бољи су ривал. Покушао је Холандер, али му је шут блокиран.

20:26 25.05.2021

Милан Борјан лоше је реаговао, дошло је до неспоразума, али на срећу Звезде Гајић је реаговао и избацио лопту у корнер.

20:24 25.05.2021

Обећавао је напад Партизана, Марковић је додао лопту до Холендера, овај је проследио до Јојића који се није снашао и изгубио је лопту.

20:21 25.05.2021

Катаи је повукао контру, додао је лопту до Бена који ју је проследио до Иванића.

Иванић је потом вратио лопту до Бена, овај затим до Катаија, а репрезентативац Србије шутирао је преко гола.

20:19 25.05.2021

Покушао је главом штопер Партизана. Лопта је завршила преко пречке.

20:16 25.05.2021

У првом периоду игре гледали смо много бољи ритам.

20:11 25.05.2021

Лопту из казненог избацили су фудбалери Партизана.

20:09 25.05.2021

Црвено-бели имају више лопту у ногама.

20:06 25.05.2021

Први напад имају црвено-бели.

Тренер Партизана на полувремену је направио промену. Остојић је заменио Марковића.

19:48 25.05.2021
Празне трибине стадиона Рајко Митић током финала Купа Србије - Sputnik Србија

Била је Звезда боља, а ако бисмо поделили полувреме на три дела, црвено-белима је припао први и трећи, а црно-белима други део.

Односно, екипа Дејана Станковића била је боља на почетку и крају, док је Партизан претио средином првог периода игре.

Голова није било, те је на полувремену резултат 0:0.

19:46 25.05.2021

Родић је послао лопту у казнени простор. Бен се добро позиционирао, потом је скочио, али је лоше захватио лопту.

19:44 25.05.2021

Нападач Црвене звезде одлично се снашао у казненом простору. Петом је покушао, добро је захватио лопту, али је она завршила мало поред стативе.

Била је ово можда и најбоља шанса.

19:41 25.05.2021

Лопта је у поседу црвено-белих. Партизан чека шансу из контранапада.

Дерби се прати и у Португалу.

19:38 25.05.2021
Фудбалери Звезде и Партизана пред почетак финала Купа Србије - Sputnik Србија

Канга је мало закаснио, да је био бржи имао би сјајну шансу. Иванић је послао лопту у казнени простор, тамо није било никога и одбрана Партизана је реаговала.

19:35 25.05.2021

Била је ово добра шанса за Звезду из слободног ударца. Катаи је упутио ударац право у Стојковића и голман Партизана рутински је реаговао.

19:33 25.05.2021

Јовић се одлично кретао, добио је лопту у казненом и из прве је покушао да пронађе Јојића. Ипак, лопта није стигла до искусног играча Партизана, те се резултат није променио.

19:29 25.05.2021

Звезда је преузела контролу и у овим тренуцима игра се углавном на половини црно-белих.

19:26 25.05.2021
Семафор на стадиону Рајко Митић у финалу Купа између ФК Црвена звезда и ФК Партизан - Sputnik Србија

Иванић је добро центрирао, лопта је на другој стативи дошла до Гајића који је послао оштру лопту у казнени простор. Фалћинели је уклизао, закачио лопту, али недовољно и да је пошаље у гол.

19:24 25.05.2021

Могао је боље да реагује играч Партизана. Обећавао је напад црно-белих, али је одбрана Звезде отклонила опаност.

19:22 25.05.2021
Пехар Купа Србије - Sputnik Србија

У овим тренуцима више се игра на половини Црвене звезде.

19:17 25.05.2021

Јојић је веома добро шутирао са 25 метара. Борјан је добро реаговао и одбранио ударац искусног играча Партизана.

19:15 25.05.2021

Солидан напад Партизана, али лопта је побегла левом беку Партизана, те није успео на време да је пошаље у казнени.

19:12 25.05.2021

Солидан напад Звезда, Фалћинели је оставио лопту Бену, овај је пронашао Иванића, али испречио се Марковић и одузео лопту.

19:09 25.05.2021

Солидан шут фудбалера Звезде. Лопта је завршила поред гола.

19:08 25.05.2021

Отклоњена је опасност након што је лопта из корнера послата у срце казненог.

19:06 25.05.2021

Штопер Партизана завршио је на трави и на срећу брзо се подигао, те је утакмица настављена.

19:04 25.05.2021

Катаи је лепо додао лопту до Фалћинелија који је шутирао слабијом десном ногом. Лопта је завршила поред десне стативе.

18:39 25.05.2021

Овако је Звезда представила стартних 11.

18:36 25.05.2021

„Сигурно ћемо дати све од себе, знамо колико сваком навијачу значи победа у дербију, чак и више него освојен Куп, надамо се да ће осетити нашу емоцију са терена“.

18:30 25.05.2021

„Очекујем исти Партизан, организован добро у средњем блоку, где гледају да освоје лопту и на полу-контру, контру реше напад. Асано им вероватно доста фали, био је један од најбољих играча у њиховој екипи, а ми ћемо гледати да им не дозволимо њихово најјаче оружје и да будемо конкретни“.

18:23 25.05.2021