Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на
Фудбалери Црвене звезде подижу трофеј Купа Србије - Sputnik Србија

Незапамћен хаос у финалу Купа – Звезда после пенала срушила Партизан и освојила дуплу круну!

Фудбалери Црвене звезде победом против Партизана после бољег извођења једанеастераца освојили су Куп Србије.
Црвено-бели дошли су до дупле круне после 14 година, док су пехар у Купу подигли први пут после 2012. године.
Током пенала виђена је велика драма, пошто је у трећој серији Никола Крстовић испровоцирао Владимира Стојковића. Голман Партизана унео му је лопту у лице и због тога је добио жути картон.
Уследио је хаос на терену, фудбалери обе екипе су улетели на траву и после неколико минута се ситуација смирила. Стојковићу је то био други жути картон, али према новим правилима, како су рекли у преносу на телевизији, картон у пеналима се рачуна одвојено и због тога голман није искључен.
Пенали су настављени и тамо је херој био Милан Борјан. Голман Црвене звезде одбранио је последња два пенала и актуелни шампион Србије освојио је Куп, а самим тим и дуплу круну.
На старту утакмице црвено-бели запретили су преко Фалћинелија. Играо се други минут када је Катаи пронашао Италијана који је слабијом десном ногом шутирао поред гола.
Звезда је била конкретнија на почетку, у седмом минуту запретио је и Мирко Иванић, потом је и у десетом Марковић реаговао испред фудбалера актуелног шампиона Србије, те је овај период њима припао.
Партизан се убрзо ослободио притиска и у 15. минуту преко Јојића имао је веома добру шансу. Везни фудбалер црно-белих шутирао је са 25 метара, а Борјан је добром интервенцијом спречио вођство противника.
Наставило се у добром ритму, те је у 24. минуту виђена нова шанса. Гајић је послао оштру лопту у казнени простор, Фалћинели је успео да је захвати, али је мало закаснио и није успео да је скрене у мрежу Партизана.
Седам минута касније прилику су имали изабраници Александра Станојевића. Марковић је мајсторски додао лопту до Јовића, а овај није најбоље захватио лопту. Покушао је да пронађе Јојића, али је слабо то урадио и одбрана Звезде на време је реаговала.
Ту није био крај узбуђењима у првом полувремену. Можда и најбољу шансу имала је екипа Црвене звезде. Играо се 42. минут када је Фалћинели петом покушао да постигне гол.
Италијан је на луцидан начин упутио ударац и на његову несрећу завршио је мало поред стативе. До краја првог периода игре мреже су мировале, па се на петнаестоминутну паузу отишло са нерешеним резултатом – 0:0.
На старту другог полувремена нисмо гледали добар темпо, екипе су биле успаване, али брзо се и то променило.
У 60. минуту Катаи је имао добру шансу, али је шутирао снажно преко гола. Пет минута касније узвратили су црно-бели, имали су прилику након грешке Борјана, али је одбрана црвено-белих добро реаговала.
Поново се играо добар фудбал, а завршница утакмице припала је Звезди. Претили су, стварали шансе, али лопта није желела иза леђа Владимира Стојковића.
Резултат се није мењао, те су уследили продужеци. У додатних тридесет минута опао је темпо меча.
Није било великих прилика, можда најбољу имао је Николић, али је Урошевић добро реаговао и избацио лопту.
После 120 минута игре уследили су пенали које је могао да режира само српски фудбал.
Десио се поменути сукоб Владимира Стојковића и Николе Крстовића, затим су и остали улетели, али на срећу све се смирило.
Милан Борјан поново је био херој, те је Звезда освојила Куп и дуплу круну.
22:20 25.05.2021
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Партизан у финалу Купа Србије - Sputnik Србија, 1920

21:57 25.05.2021
Невероватна драма у финалу, на крају Звезди иде пехар којим долази до дупле круне!
Хаос у финалу Купа између ФК Црвена звезда и ФК Партизан - Sputnik Србија
21:50 25.05.2021
Борјан херој, Звезда освојила дуплу круну!
21:47 25.05.2021
Хаос на терену!

Владимир Стојковић добио је други жути картон! Крстовић је испровоцирао Стојковића, овај му је наслонио лопту на главу и због тога је добио други жути картон.

Међутим, није искључен јер по новим правилима картон се у пеналима не рачуна као други, већ се гледа као посебно и одвојено, рекли су у преноси на Арена спорт.

Пенал серија:

Звезда – Партизан:

0:1 – погодио је Бибарс Натхо.
1:1 – сигуран Милан Родић.
1:2 – Живковић рутински погађа.
2:2 – Стојковић је закачио лопту, али Панков уз доста среће шаље лопту иза леђа голмана.
2:3 – Стевановић сигуран, Борјан још није погодио страну.
3:3 – Крстовић погађа, али је потом Стојковић искључен!

21:36 25.05.2021
Пенали!

Освајача Купа одлучиће једанеастерци.

120' Ближимо се пеналима!
21:33 25.05.2021
118' Иницијатива Партизана

Боља игра црно-белих у завршници. Јојић је покушао да пронађе саиграче у казненом Звезде, али је послао нешто јачу лопту.

21:31 25.05.2021
115' Штулић шутирао главом поред гола

Живковић је центрирао, а млади фудбалер Партизана непрецизно је шутирао главом.

21:29 25.05.2021
113' Панков је направио фаул у нападу

На земљи је завршио Вујачић. Утакмица је настављена.

21:25 25.05.2021
110' Повреда Слободана Урошевића
Фудбалери ФК Црвена звезда и ФК Партизан - Sputnik Србија

Леви бек Партизана пробаће да заврши меч, иако је видно да се налази у боловима.

21:23 25.05.2021
108' Стевановић запретио

Атрактиван шут поред стативе.

21:22 25.05.2021
107' Умало неспоразум Панкова и Гобељића

Марко Живковић заменио је Урошевића.

21:21 25.05.2021
106' Почео је други продужетак!
21:18 25.05.2021
105' Велико узбуђење на крају првог продужетка!

Милан Борјан направио је велику грешку и Шћекић је покушао да је искористи.

Гобељић је био на правом месту и избацио лопту ван казненог простора.

Идемо у други продужетак.

21:16 25.05.2021
104' Добра шанса, али лош шут Срнића

Крилни нападач Црвене звезде одлучио је да заврши сам и упутио је ударац поред гола.

21:12 25.05.2021
100' Шут Лутовца, Борјан сигуран

Голман Црвене звезде без већих проблема зауставио је ударац Лутовца.

21:10 25.05.2021
97' Лош центаршут Бена

Стојковић је рутински реаговао.

21:08 25.05.2021
Немања Милуновић, фудбалер ФК Црвена звезда - Sputnik Србија

Слаб темпо у продужетку.

21:03 25.05.2021
92' Шут Натха

Солидан покушај фудбалера Партизана.

91' Почео је продужетак!
Промене

Дегенек је заменио Иванића, а Вукановић је ушао уместо Фалћинелија.

Продужеци!

Било је прилика, али не и голова. Очекује нас додатних 30 минута игре.

20:54 25.05.2021
90+2 Последња шанса за Звезду

Срнић није успео да дође до лопте, те је пропала прилика.

20:50 25.05.2021
90' Улазимо у последње минуте!

Указује се помоћ Вујачићу.

Још три минута у регуларном делу меча.

20:46 25.05.2021
86' Иницијатива црвено-белих

Завршница утакмице припада шампиону Србије. Међутим, мреже мирују.

20:43 25.05.2021
82' Звезда притиска!

Остојић је блокирао добар ударац Фалћинелија. Корнер за Звезду.

20:39 25.05.2021
78' Нова велика шанса за Звезду!

Бен се одлично окренуо, послао је лопту у казнени простор где се налазио Николић. Добро је шутирао, али је одбрана Партизана у последњем тренутку реаговала.

20:37 25.05.2021
75' Сјајна реакција Стојковића!

Милуновић је одлично скочио, међутим, Стојковић је био фокусиран и одбранио му је ударац. Била је ово добра прилика за црвено-беле.

20:33 25.05.2021
73' Промене на оба краја терена

Лутовац је заменио Марковића, а Натхо је ушао уместо Јовића.

Код Звезде Гобељић је ушао уместо Гајића, а Срнић је заменио Катаија.

20:29 25.05.2021
71' Добар темпо

Лоше је кренуло друго полувреме, али у последњих десетак минута гледамо добар фудбал.

20:28 25.05.2021
67' Боља игра Партизана

Црно-бели у овим тренуцима бољи су ривал. Покушао је Холандер, али му је шут блокиран.

20:26 25.05.2021
65' Прилика за Партизан!

Милан Борјан лоше је реаговао, дошло је до неспоразума, али на срећу Звезде Гајић је реаговао и избацио лопту у корнер.

20:24 25.05.2021
63' Лош потез Јојића

Обећавао је напад Партизана, Марковић је додао лопту до Холендера, овај је проследио до Јојића који се није снашао и изгубио је лопту.

20:21 25.05.2021
60' Одлична прилика за Звезду!

Катаи је повукао контру, додао је лопту до Бена који ју је проследио до Иванића.

Иванић је потом вратио лопту до Бена, овај затим до Катаија, а репрезентативац Србије шутирао је преко гола.

20:19 25.05.2021
59' Солидан шут Вујачића

Покушао је главом штопер Партизана. Лопта је завршила преко пречке.

20:16 25.05.2021
55' Лош темпо у овим тренуцима

У првом периоду игре гледали смо много бољи ритам.

20:11 25.05.2021
50' Солидан центаршут Бена

Лопту из казненог избацили су фудбалери Партизана.

20:09 25.05.2021
48' Мирно на почетку другог полувремена

Црвено-бели имају више лопту у ногама.

20:06 25.05.2021
46' Почело је друго полувреме!

Први напад имају црвено-бели.

Тренер Партизана на полувремену је направио промену. Остојић је заменио Марковића.

19:48 25.05.2021
Крај првог полувремена!
Празне трибине стадиона Рајко Митић током финала Купа Србије - Sputnik Србија

Била је Звезда боља, а ако бисмо поделили полувреме на три дела, црвено-белима је припао први и трећи, а црно-белима други део.

Односно, екипа Дејана Станковића била је боља на почетку и крају, док је Партизан претио средином првог периода игре.

Голова није било, те је на полувремену резултат 0:0.

19:46 25.05.2021
44' Бен лоше шутирао главом

Родић је послао лопту у казнени простор. Бен се добро позиционирао, потом је скочио, али је лоше захватио лопту.

19:44 25.05.2021
42' Фалћинели умало постигао еврогол!

Нападач Црвене звезде одлично се снашао у казненом простору. Петом је покушао, добро је захватио лопту, али је она завршила мало поред стативе.

Била је ово можда и најбоља шанса.

19:41 25.05.2021
40' Улазимо у последње минуте првог полувремена

Лопта је у поседу црвено-белих. Партизан чека шансу из контранапада.

Дерби се прати и у Португалу.

19:38 25.05.2021
36' Добра ситуација за Звезду
Фудбалери Звезде и Партизана пред почетак финала Купа Србије - Sputnik Србија

Канга је мало закаснио, да је био бржи имао би сјајну шансу. Иванић је послао лопту у казнени простор, тамо није било никога и одбрана Партизана је реаговала.

19:35 25.05.2021
33' Катаи шутирао директно у Стојковића!

Била је ово добра шанса за Звезду из слободног ударца. Катаи је упутио ударац право у Стојковића и голман Партизана рутински је реаговао.

19:33 25.05.2021
31' Велика шанса за Партизан!

Јовић се одлично кретао, добио је лопту у казненом и из прве је покушао да пронађе Јојића. Ипак, лопта није стигла до искусног играча Партизана, те се резултат није променио.

19:29 25.05.2021
27' Иницијатива црвено-белих

Звезда је преузела контролу и у овим тренуцима игра се углавном на половини црно-белих.

19:26 25.05.2021
24' Велика шанса за Звезду!
Семафор на стадиону Рајко Митић у финалу Купа између ФК Црвена звезда и ФК Партизан - Sputnik Србија

Иванић је добро центрирао, лопта је на другој стативи дошла до Гајића који је послао оштру лопту у казнени простор. Фалћинели је уклизао, закачио лопту, али недовољно и да је пошаље у гол.

19:24 25.05.2021
22' Лош потез Јојића

Могао је боље да реагује играч Партизана. Обећавао је напад црно-белих, али је одбрана Звезде отклонила опаност.

19:22 25.05.2021
20' Уједначена игра
Пехар Купа Србије - Sputnik Србија

У овим тренуцима више се игра на половини Црвене звезде.

19:17 25.05.2021
15' Најбоља прилика за Партизан, сјајна интервенција Борјана!

Јојић је веома добро шутирао са 25 метара. Борјан је добро реаговао и одбранио ударац искусног играча Партизана.

19:15 25.05.2021
13' Урошевић није успео да се снађе

Солидан напад Партизана, али лопта је побегла левом беку Партизана, те није успео на време да је пошаље у казнени.

19:12 25.05.2021
10' Добар напад Звезде, Марковић реаговао

Солидан напад Звезда, Фалћинели је оставио лопту Бену, овај је пронашао Иванића, али испречио се Марковић и одузео лопту.

19:09 25.05.2021
7' Шут Иванића поред гола

Солидан шут фудбалера Звезде. Лопта је завршила поред гола.

19:08 25.05.2021
6' Добра реакција одбране Звезде

Отклоњена је опасност након што је лопта из корнера послата у срце казненог.

19:06 25.05.2021
4' Катаи и Марковић у дуелу

Штопер Партизана завршио је на трави и на срећу брзо се подигао, те је утакмица настављена.

19:04 25.05.2021
2' Одмах шанса за Звезду!

Катаи је лепо додао лопту до Фалћинелија који је шутирао слабијом десном ногом. Лопта је завршила поред десне стативе.

19:03 25.05.2021
1' Почела је утакмица!

18:39 25.05.2021

Овако је Звезда представила стартних 11.

18:36 25.05.2021
Станојевић пре финала:

„Сигурно ћемо дати све од себе, знамо колико сваком навијачу значи победа у дербију, чак и више него освојен Куп, надамо се да ће осетити нашу емоцију са терена“.

18:30 25.05.2021
Станковић пред меч:

„Очекујем исти Партизан, организован добро у средњем блоку, где гледају да освоје лопту и на полу-контру, контру реше напад. Асано им вероватно доста фали, био је један од најбољих играча у њиховој екипи, а ми ћемо гледати да им не дозволимо њихово најјаче оружје и да будемо конкретни“.

18:23 25.05.2021